
MuzeumKomórek.pl w sobotnią (15 maja) Noc Muzeów udostępnia swą ekspozycję (co godzinę od 18.00 do 23.00, bilet 10 zł) do swobodnego zwiedzania w blasku gablotek i neonów.
Kto odwiedzi MuzeumKomórek.pl (ul. Pomorska 15, w podwórzu) i Muzeum Mydła (ul. Długa 13) - zdobywając pieczątki w obu miejscach - ten może liczyć na upominek!

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza w sobotę nie na noc, a Wieczór z Muzeum. W godz. 18-22 można się wybrać na specjalnie przygotowaną zewnętrzną trasę zwiedzania, na której będą zagadki i zadania do rozwiązania przy dziewięciu obiektach muzealnych. W kasach muzeum czekają bezpłatne pakiety m.in. z mapkami, by wyruszyć na szlak.
Chętni na przygodę mogą odbierać z kas Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy specjalną mapkę wraz z zadaniami oraz ciekawostkami, by sprawdzić, w jakich miejscach można poczuć historię Bydgoszczy oraz odkryć wyjątkowe zbiory muzeum. Tylko 15 maja 2021 r. w godz. 18-22 na budynkach lub w oknach MOB pojawią się tajemnicze znaki i kody, dzięki którym zwiedzający poznają lepiej 9 obiektów muzealnych, rozwiązując zagadki i podejmując wyzwania.

W majowe weekendy Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza na kolejne pokazy swych spektakli na vod.teatrpolski.pl. W ten piątek (14 maja) od godz. 19 muzyczna adaptacja dramatu Juliusza Słowackiego „Balladyna. Wojna wewnętrzna” w reżyserii Justyny Łagowskiej dla młodzieży i dorosłych. Natomiast w sobotę (15 maja) od godz. 16 spektakl „Motyle” w reżyserii Emilii Piech, czyli familijna opowieść o poszukiwaniu pasji i spełnianiu marzeń.
Przypominamy, że spektakle dostępne są 24 godziny, po uprzednim założeniu bezpłatnego konta na VOD i opłaceniu dostępu do wybranej sztuki (15/20 zł).

W niedzielę (16 maja) można wybrać się na spacer z przewodnikiem przez Stare Miasto w Bydgoszczy. Miejsce zbiórki o godz. 11 Most Staromiejski na ulicy Mostowej. Rozglądajcie się za przewodnika z żółtym parasolem.
- W czasie wycieczki po Bydgoszczy odwiedzimy Stary Rynek, poznamy legendę o krwawej niedzieli, odkryjemy średniowieczne mury na podwórzu współczesnej kamienicy, zajrzymy do katedry, w której znaleziono niedawno cenny skarb, zobaczymy panoramę miasta z jego symbolem – trzema spichrzami oraz balansującą nad rzeką rzeźbą. Poznamy codzienność jego mieszkańców, dowiemy się, gdzie najchętniej wpadają na szybką kawę, a gdzie spotykają się wieczorem z przyjaciółmi. Nauczymy się też kilku słówek z lokalnej gwary, sprawdzimy, jaki czas pokazuje bydgoski zegar i przespacerujemy się uliczką, na której nie da się zmoknąć - opisują przewodnicy z Walkative.
Wycieczki działają w stałej formule “free tours” - to wyłącznie Wy decydujecie jak wynagrodzić przewodnika za jego pracę.
- Wysokość kwoty jest dowolna. Możecie jednak pomyśleć o wycieczce jak o wypadzie do kina. Przez około 2 godziny będziecie się dobrze bawić. Niech kwota odzwierciedla cenę biletu - to, czy byliście w tanim kinie studyjnym czy w drogim multipleksie pozostawiamy już Waszej decyzji - wyjaśniają przewodnicy.