
Misie z Cafe Kino w sobotnią Noc Muzeów (15 maja) wpadną do Muzeum Mydła i Historii Brudu, by zrobić „Wielkie pranie” i... uśmiechać się do zdjęć ze zwiedzającymi, którzy wysłuchają wielu różnych ciekawostek, a nawet wyprodukują własny proszek do prania.
Misie będą prać niczym w reklamie Persila sprzed blisko 100 lat(!), a przewodnicy Muzeum Mydła oprowadzą po przygotowanej na ten wieczór ekspozycji i zdradzą ciekawostki związane z praniem, opowiedzą... bydgoską historię Persila.
Zwiedzający będą mieli też okazję wyprodukować proszek do prania (ekologiczny!) i zabrać go do domu. Prócz pluszowych misiów w Noc Muzeum dostępne będą także mydlane miśki. Zwiedzanie (bilet 10 zł) i warsztaty (+ zwiedzanie 17 zł) 15 maja co godzinę od 18.00 do 23.00 - po wcześniejszej rezerwacji pod numerem telefonu: 52 515 70 15.
Warto pamiętać, że każdy bilet i kupiony upominek jest cegiełką wsparcia na przetrwanie trudnych, pandemicznych czasów. Bydgoskie Muzeum Mydła cały czas walczy, by się utrzymać - zbiórka na portalu zrzutka.pl prowadzona jest TUTAJ

W ramach sobotniej Nocy Muzeów 2021 archeolog Robert Grochowski zaprasza na nocną wycieczkę po Parku Ludowym im. Wincentego Witosa w Bydgoszczy, który do 1945 roku był największym i najpiękniejszym cmentarzem naszego miasta!
W ramach wycieczki archeolog opowie nie tylko o historii i planigrafii cmentarza, ale także o wynikach badań archeologicznych prowadzonych w obrębie cmentarza w latach 2017-2020. Zbiórka chętnych na nocną wycieczkę, organizowaną przez Pracownię Archeologiczną ,,IMLADRIS” Robert Grochowski, 15 maja o północy przed wejściem do Pałacu Młodzieży (ul. Jagiellońskiej 27). Ze względów epidemicznych liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy poprzez kontakt na Facebooku.

W sobotę (15 maja), jako redakcja, zachęcamy do udziału w proekologicznej akcji „Bądź eko na co dzień” w CH Focus. W godz. 12-18 lub do ostatniej roślinki wymieniamy zużyty plastik na begonie, turki, surfinie i pelargonie! To idealna okazja, by zaangażować się w działania na rzecz środowiska.
Zasady są proste. Za każde 10-20 plastikowych butelek lub 20-30 nakrętek będzie można wymienić na 1 roślinkę doniczkową, każde 21-30 butelek lub 31-60 nakrętek na 2 roślinki doniczkowe, każde 31-40 butelek lub 61-100 nakrętek na 3 roślinki doniczkowe, a każde 41 i więcej butelek lub 101 i więcej nakrętek na 4 roślinki doniczkowe gotowe do posadzenia w ogródku lub na balkonie.

W piątek (14 maja) o godz. 18 spotkanie z fotografikiem Markiem Chełminiakiem, którego wielkoformatowe zdjęcia można zobaczyć na jubileuszowej wystawie „Jestem, kim jestem, gdzie jestem” w Galerii Sztuki Nowoczesnej MOB (ul. Mennica 8 na Wyspie Młyńskiej).
- Serdecznie zapraszam na spotkanie, podczas którego z przyjemnością oprowadzę wszystkich chętnych po ekspozycji. Jeśli ktoś zechce, to złożę także dedykację w albumie, dostępnym w galerii, wydanym z okazji mojego złotego jubileuszu pracy twórczej - zachęca Marek Chełminiak.
Więcej pisaliśmy TUTAJ