Odkąd w 2020 roku na Netfliksie pojawił się pierwszy pierwszy sezon „Wiedźmina”, świat oszalał na punkcie przystojnego Geralta z Rivii (w tej roli fenomenalny Henry Cavil). Planowany jest też spin-off opowieści o świecie potworów. W 2022 roku na Netfliksie ma pojawić się kolejna produkcja ze świata "Wiedźmina", serial "Wiedźmin: Rodowód krwi". Każda historia ma swój początek. Dawno zapomnianą historię Kontynentu przedstawiono w nowym serialowym prequelu pt. "Wiedźmin: Rodowód krwi" rozgrywającym się 1200 lat przed wydarzeniami z serialu "Wiedźmin". To opowieść o stworzeniu prototypowego wiedźmina oraz o wydarzeniach, które doprowadziły do Koniunkcji Sfer, gdy światy potworów, ludzi i elfów połączyły się w jeden.
Wszystko wskazuje jednak na to, że Polacy pozazdrościli brytyjskim twórcom adaptacji powieści Andrzeja Sapkowskiego. Domyślać się można, że w tęgich umysłach polskich twórców animacji już od kilku lat tworzył się pomysł zrobienia… Wiedźmińskiej animacji. I oto jest. Na profilu Crunch Dog na YouTube pojawiły się dwa pierwsze odcinku serialu animowanego. Zdaje się, że mocno inspirowanego „Wiedźminem”, który w polskiej wersji jest po prostu… Panem Wiedźmą, zarabiającym na życie przez zabijanie potworów i duchów! Animacja, choć nieskomplikowana, oddaje potworny klimat, a spotkania twarzą w twarz z gryfem, czy duchem utrzymano w specyficznym humorze.
- Panie Wiedźmo, mam na polu ducha, trzeba go przegonić- Panie Wiedźmo, mam na polu ducha, trzeba go przegonić
– mówią animowani wieśniacy proszący zabójcę potworów o pomoc, na co Pan Wiedźma, z głosem prawie identycznym jak Henry Cavil pyta: co ten robi? Jak się jednak okazuje, duch nie krzywdzi ludzi fizycznie… są jednak inne sposoby na zadanie bólu, prawda? W każdym z odcinków, Pan Wiedźma ma przed sobą nowe wyzwania, które pokonuje z gracją godną Sapkowskiego pióra.
„Pan Wiedźma” to ciekawa parodia zmagań twardego i oschłego rivijczyka w wykonaniu Bartosza Minkiewicza i w reżyserii Leszka Nowickiego. Głosu prawie-jak-Cavil użyczył Wiktor Loga Skarczewski. Póki co, na YouTube, zupełnie za darmo dostępne są dwa pierwsze odcinki „Pana Wiedźmy”. Łącznie będzie ich cztery i pojawią się tydzień po tygodniu. Odcinki nie są dłuższe niż 4 minuty, utrzymane w patriotycznym czarno-biało-czerwonym kolorze. Dobra robota, Polacy.
Czy Geralt ma konkurencję? „Pan Wiedźma jako odpowiedź na „Wiedźmina”
