Pałacanki grają dziś u siebie

Sławomir Kabat, kris
Łuczniczka Pałac – Chemik Police koszykówkaŁuczniczka Pałac – Chemik Police koszykówka Dariusz Bloch
W 16. kolejce Orlen Ligi Pałac podejmuje w sobotę o godz. 18.00 wicelidera Muszyniankę Muszyna.

W pojedynku z utytułowanym rywalem faworytem jest Muszyna, która w dotychczasowych spotkaniach zanotowała tylko dwie porażki i ma tylko dwa punkty mniej niż lider Chemik Police.

Po średnim poprzednim sezonie, tylko 6. miejscu, słodki sponsor - Polski Cukier dołożył na zakupy. Trener Bogdan Serwiński na rozegranie wybrał reprezentantkę Serbii, 22-letnią Danicę Radenković (w 2013 roku z River Volley Piacenza zdobyła puchar i mistrzostwo Włoch), w ataku bryluje Amerykanka Katie Carter, a na środku pozostała Czeszka Plchotova. W składzie są także dwie byłe zawodniczki Pałacu: Karolina Ciaszkiewicz-Lach oraz Justyna Sosnowska.

Pomimo różnicy poziomów (Pałac nie wygrał w tym sezonie żadnego spotkania), w Muszynie podopieczne prowadzone wówczas przez Agatę Kopczyk ugrały w pierwszej rundzie seta.

W ostatnim tygodniu bydgoszczanki zanotowały zwyżkę formy. Wygrały w poniedziałek seta z Bielskiem (1:3). Bardzo dobrze zagrały atakujące - obie miały wynik dwucyfrowy - Czyżnielewska - 21 i Polak 13 (po raz pierwszy przekroczyła 10 punktów w meczu).