Pałac przegrał przegrał po walce

Sławomir Kabat
Świetna gra najlepiej punktującej zawodniczki w lidze, Rachel Rourke, przesądziła o zwycięstwie 3:1 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Atomu nad Pałacem.

<!** reklama>
W pojedynku gospodyń Pałacu (8. zespół w tabeli po rundzie zasadniczej) z mistrzem kraju Atomem Treflem Sopot faworyt mógł być tylko jeden. Tym bardziej że to rywalki w lidze dwukrotnie wygrywały gładko 3:0. Bydgoszczanki zapowiadały ambitną i konsekwentną grę, i słowa dotrzymały. Wygrały seta i uzbierały 83 punkty, a w poprzednim najlepszym meczu tylko 60.

Co prawda, w pierwszym secie bydgoszczanki miały problemy z przyjęciem i skutecznym atakiem (1:8, 11:20), ale od drugiej partii starały się, jak mogły, utrudnić zwycięstwo gościom.

Po braku skutecznego przyjęcia bydgoszczanki miały problemy z przebiciem się przez blok rywalek. Jedynie sztuka ta udała się powracającej po kontuzji Martinez oraz środkowej Adams. W III secie rywalki zbyt łatwo uwierzyły w zwycięstwo, a atakującej Rourke bydgoszczanki stawiały na bloku skuteczne „czapy”. Gospodynie grając zespołowo cały czas miały 2 - 3-punktowe prowadzenie. Nawet chwila odpoczynku dla Martinez, którą zastąpiła Krzywicka, pozwoliła utrzymać prowadzenie 19:17. Później gra się wyrównała 20:20, 22:22, a ostatnie trzy punkty Pałac zdobył po atakach Martinez, Adams i błędzie rywalek.
Porażka w III secie rozzłościła rywalki, które po reprymendach trenera w czwartej odsłonie objęły od początku prowadzenie, które z upływem czasu powiększały.
Ambitną grą bydgoszczanki zasłużyły na pochwałę.

- Trudno wygrać spotkanie przy braku przyjęcia i precyzyjnie wystawionych piłkach. Wpływ na wynik miała równieź miażdżąca przewaga w parametrach. Dlatego zmuszeni byłiśmy grać więcej skrzydłami, a mniej środkiem - oceniła środkowa Pałacu Dominika Schulz.

Pałac - Atom Trefl Sopot 1:3

Sety: 19:25, 22:25, 25:22, 17:25 - stan 1:0 dla Atomu

Pałac: Czyżnielewska 6, Martinez 13, Grejman 10, Adams 16, Schulz 3, Mazurek 4, Kuehn-Jarek (libero) oraz Krzywicka 2, Liliom 1, Sosnowska i Biedziak.
Atom: Rourke 27, Kaczorowska 15, Coimbra 4, Łukasik 6, Szeluchina 7, Bełcik 5, Zenik (libero) oraz Podolec 3, Kwiatkowska 2, Cabrera 1.
Spotkanie rewanżowe w Sopocie 2 marca o godz. 16.00.