
Z Gdańska do Bydgoszczy zawita Mexicali Taco Bar, który w 2020 roku debiutował w street-foodowym miasteczku – „100czni”. Dania przygotowywane będą tam w stylu live cooking – klient może zobaczyć jak powstają. Koncept doceniono – to laureat plebiscytu na najlepszy projekt street-foodowy w Polsce. W menu dostępne będą tacosy, burrito, quesadile czy nachosy.

Do Japonii będzie można przenieść się wraz z Yaki Maki. To oryginalne, autorskie propozycje jedzenia ulicznego. Ich twórcami są osoby, które mają ponad 10-letnie doświadczenie w prowadzeniu gastronomii orientalnej pod znaną w Bydgoszczy marką Sushi Garden. W ofercie przygotowywanej przez właścicieli będzie kushiyaki&sticks, krewetki w tepurze, pierogi gyoza czy temaki sushi.

Papito Cuban Food to propozycja dla osób, które lubią gorące i egzotyczne klimaty. Właściciele restauracji z kuchnią związani są od kilkunastu lat. Umiejętności szlifowali w Norwegii, gdzie zrodził się pomysł utworzenia w Polsce kubańskiego street foodu.

To kolejny lokal, który działa w gdańskiej „100czni”. W menu mają hitową kanapkę Cubanus, frytki z Juki, Tostones (placki z zielonego banana) czy cuban fried chicken.