Orwat w finale! Studziński z oponą, rywal w szpitalu [ZDJĘCIA]

We wtorek na torze Zooleszcz Polonii rozegrano jeden z trzech turniejów eliminacyjnych Srebrnego Kasku (impreza dla zawodników do 21. roku życia)

Turniej zakończył się triumfem Norberta Krakowiaka z Falubazu (15 pkt). Drugi był Rafał Karczmarz ze Stali Gorzów (14), podium uzupełnił torunianin Igor Kopeć-Sobczyński (13). Czwarte miejsce, ostatnie premiowane awansem, zajął Tomasz Orwat z Zooleszcz Polonii (12). 20-letni wychowanek trenera Jacka Woźniaka będzie jedynym zawodnikiem z II ligi, który wystartuje w finałowym turnieju.

Jak wypadli pozostali zawodnicy bydgoskiego klubu? Mateusz Jagła był dwunasty z dorobkiem 5 punktów (większość z nich zdodbył na tzw. trupach), a Marcel Studziński, który we wtorek obchodził 18 urodziny i w prezencie dostał oponę od właściciela ŻKS Polonia Jerzego Kanclerza, dowiózł do mety 3 oczka i sklasyfikowany został na 15. pozycji.

Nie popisał się Mateusz Tonder z Falubazu, który może startować w Zooleszcz Polonii jako "gość" - 5 punktów i 8. miejsce.

Zawody pechowo zakończyły się dla Maksymiliana Bogdanowicza. Zawodnik Get Well Toruń groźnie upadł w 12. biegu, stracił na moment przytomność i został odwieziony do szpitala.

Finał Srebrnego Kasku odbędzie się 2 maja w Krakowie.