Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Opozycja ma dziś spróbować przeszkodzić prezydentowi w zamiarach sprzedaży spółki

Tomasz Zieliński
Sesja RM w 2012 roku poświęcona sprzedaży KPEC
Sesja RM w 2012 roku poświęcona sprzedaży KPEC Tomasz Czachorowski
„Express” dowiedział się nieoficjalnie, że podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta część radnych spróbuje zablokować sprzedaż Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Nasi informatorzy twierdzą, że wniosek o wprowadzenie do porządku sesji punktu obligującego prezydenta do porzucenia prywatyzacji KPEC zgłoszony zostanie podczas sesji.
[break]

Po cichu

- Nikt dotychczas nie zgłosił zamiaru rozszerzenia porządku sesji - mówi Roman Jasiakiewicz, przewodniczący Rady Miasta. Pytany przez „Express” o stosunek do zamiarów Rafała Bruskiego w sprawie Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej odpowiada krótko: - Przyznam, że nie bardzo rozumiem intencje sprzedawania miejskiego przedsiębiorstwa państwowej spółce, która nie ma odpowiedniego know-how.

Szef klubu radnych SLD uważa, że KPEC powinien zostać własnością miasta. - Od lat konsekwentnie głosujemy przeciwko pomysłom jego sprzedaży - mówi Jacek Bukowski.
Zbigniew Sobociński z Platformy Obywatelskiej potwierdza krążące pogłoski. - Doszły mnie słuchy, że w tej sprawie bardzo aktywni są członkowie SLD. Osobiście nie widzę przesłanek, by wstrzymywać sprzedaż.

- Byliśmy, jesteśmy i będziemy przeciw sprzedaży KPEC - zapowiada twardo Piotr Król z Prawa i Sprawiedliwości.

- Nie tak dawno miasto wydało około 80. milionów złotych, żeby odzyskać kontrolę nad KPEC. Koniunktura nie jest najlepsza, więc nie rozumiem pośpiechu przy jego sprzedaży - uważa Maciej Grześkowiak z Miasta dla Pokoleń.

Tajemnicze oferty

Chętne do zakupu akcji Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej są dwie spółki: PGE Polska Grupa Energetyczna i ENEA Wytwarzanie SA.

Początkowo szczegóły sprzedaży KPEC chciało poznać sześć firm, ostatecznie oferty złożyły dwie, obie notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych. PGE z Bełchatowa w 100 procentach należy do skarbu państwa. ENEA Wytwarzanie to firma spółki Enea z Poznania, której 51 proc. akcji ma państwo.

Ratusz chce sprzedać 458 z 459 akcji (jedną zostawi sobie). Posiada większość z nich, ale drobne pakiety mają również Nakło, Solec Kujawski, Szubin i Koronowo, do których KPEC również dostarcza ciepło. Wysokość złożonych ofert jest tajemnicą.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!