Olbrzymie karpie uwielbiają proteinowe smakołyki

Przemysław Peszek
W zawodach zorganizowanych 1 maja na miejskim odcinku Brdy przy ul. Iławskiej zostało sklasyfikowanych 50 zawodników i 18 drużyn.

<!** Image 2 align=right alt="Image 149659" sub="Dariusz Dufka z medalowym karpiem Fot. Nadesłane">Tryumfator imprezy zgromadził 8350 punktów, zajmując jednocześnie 1 miejsce w sektorze. Na drugim miejscu uplasował się Kamil Kwocz - 6980 pkt, 1 miejsce w sektorze, a trzecia pozycja przypadła Pawłowi Filosze - 5230 pkt, 1 miejsce w sektorze.

Zwycięska drużyna w składzie Remigiusz Zielonka/Maciej Siewaszko zdobyła 12515 pkt. i zgromadziła 4 pkt. sumy miejsc sektorowych. Drugie miejsce przypadło ekipie „Dragon & Mirage” (Kamil Kwocz/Paweł Filocha) - 12210 pkt i 4 s.m.s. Na trzecim miejscu uplasował się team „Rob Dar & Dino” (Dariusz Obremski/Andrzej Plutowski) - 11185 pkt i 6 s.m.s.

Zapraszamy na IX edycję otwartych zawodów wędkarskich „Karpiowy Puchar Polmilu 2010”, które odbędą się w sobotę 29 maja, na Łowisku Specjalnym w Lisim Ogonie. Zawody rozpoczynają się o godz. 7.00.

Zgłoszenia w tygodniu poprzedzającym zawody przyjmowane są pod numerem telefonu komórkowego 603-167-734. Rubryka „Ryba Sezonu” sprawuje patronat prasowy nad tymi zawodami.

<!** reklama>1-3 maja podczas zasiadki Bydgoskiego Klubu Karpiowego na jeziorze Długie w Lisewie Kościelnym Dariusz Dufka złowił karpia ważącego 25 kg (norma Złotego Medalu PZW została przekroczona o 10 kg). Za skuteczną przynętę posłużyła owocowa kulka proteinowa. Oprócz tego w skład zestawu wchodziło wędzisko „Shimano Speedmaster”, kołowrotek „Shimano BBLC” i żyłka 0,30 mm „Shimano Technium”. Za ten wyczyn przyznajemy 362,5 punktów konkursowego (312,5 punktu w klasyfikacji PZW + 50 punktu za wypuszczenie ryby do wody).

Ten sam wędkarz złowił jeszcze karpie ważące 18 kg, 17,2 kg i 15,9 kg. Jest to dobry prognostyk przed Ogólnopolskimi Drużynowymi Zawodami Karpiowymi, organizowanymi przez Bydgoski Klub Karpiowy na łowisku w Lisewie Kościelnym 24-27 czerwca.