Ojciec Rydzyk i jego fundacja z ogromną sumą z 1 proc. podatku. Na co fundacja Nasza Przyszłość wydała przyznane pieniądze? [22.05. 2019 r.]

TKZaktualizowano 
Rydzyk i jego fundacja z potężną kwotą z 1 proc. podatku. Na co Nasza Przyszłość wydała pieniądze? Grzegorz Olkowski
Ojciec Tadeusz Rydzyk oraz założona przez niego fundacja Nasza Przyszłość otrzymała olbrzymią kwotę w ramach 1 proc. podatku. Przypomnijmy, że możliwość przekazywania 1 proc. podatku na rzecz wybranej organizacji to opcja, z której Polacy korzystają już od stycznia 2004 roku. Fundacja Nasza Przyszłość powiązana z ojcem Rydzykiem w ubiegłym roku otrzymała 4,3 mln złotych. Na co przeznaczyła pieniądze?

Rydzyk i jego fundacja Nasza Przyszłość z potężną kwotą z 1 proc. podatku

Podatnicy od stycznia 2004 roku mają możliwość przekazać swój 1 proc. podatku na dowolną organizację pożytku publicznego. Najczęściej środki pozyskiwane na tej drodze przeznaczane są na pomoc:

  • chorym,
  • niepełnosprawnym,
  • dzieciom,
  • zwierzętom.

Jak wynika z danych, którymi dysponuje Główny Urząd Statystyczny - w 2018 roku do organizacji pożytku publicznego z 1 proc. podatku trafiło ponad 761 mln złotych.

Wśród fundacji, które wspierali podatnicy znalazła się organizacja Nasza Przyszłość, związana z imperium toruńskiego redemptorysty - o. Tadeusza Rydzyka. Na jej konto z 1 proc. podatku wpłynęło 4,3 mln złotych. To o wiele więcej niż zebrały takie fundacje jak np.:

  • WWF Polska (1,7 mln zł w 2018),
  • Greenpeace (1,3 mln zł w 2018).

ZOBACZ RAPORT FUNDACJI NASZA PRZYSZŁOŚĆ
WYDATKI W 2018 ROKU

Na co Nasza Przyszłość związana z o. Rydzykiem wydała pieniądze?
Na co fundacja o. Tadeusza Rydzyka wydała pieniądze? Jak przeczytamy z oświadczenia za 2018 - Nasza Przyszłość bardzo mocno doinwestowała film "Nędzarz i Madame" - przekazując Fundacji Lux Veritatis kwotę 1,57 miliona złotych. Film opowiada historię św. Brata Alberta.

Poza tym Nasza Przyszłość wspierała m. in.:

  • warsztaty dziennikarskie "Zrozumieć media" - w WSKSiM w Toruniu,
  • podopiecznych DPS w Bornem Sulinowie.

Źródło: Gazeta Wyborcza

polecane: 60 Sekund Biznesu: Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes ZBP. Wzrost cen metra kwadratowego mieszkania.

Wideo

Materiał oryginalny: Ojciec Rydzyk i jego fundacja z ogromną sumą z 1 proc. podatku. Na co fundacja Nasza Przyszłość wydała przyznane pieniądze? [22.05. 2019 r.] - Nowości Dziennik Toruński

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 126

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
G
Gość
2019-04-02T20:46:26 02:00, Gość:

Ja też przekazałem i wara nic nikomu do tego

2019-05-10T14:57:58 02:00, PIS to szmaty:

jak ci zabraknie na leki durna moherowa kurwo to ode mnie grosza nie dostaniesz

a kto od takiego chama by wziął grosz

zgłoś
G
Gość
2019-05-12T14:34:37 02:00, Gość:

Przestańcie na idiotyzmy zbierać pieniądze zobaczcie dookoła ślubawaliście ubóstwo i skromność pomoc potrzebującym co z wami w tym Toruniu się dzieje

co z tobą się dzieje, zapoznaj się na co wydawane sa pieniądze, a potem pisz, tylko nie bzdury

zgłoś
G
Gość

kogo tak to boli, każdy podatnik ma prawo przekazać 1% na co chce, a urzędy skarbowe mogą sprawdzić, na co zostały wykorzystane te środi, czy zgodnie ze statutem fundacji

zgłoś
G
Gość

Przestańcie na idiotyzmy zbierać pieniądze zobaczcie dookoła ślubawaliście ubóstwo i skromność pomoc potrzebującym co z wami w tym Toruniu się dzieje

zgłoś
G
Gość
2019-04-02T20:46:26 02:00, Gość:

Ja też przekazałem i wara nic nikomu do tego

2019-05-10T14:57:58 02:00, PIS to szmaty:

jak ci zabraknie na leki durna moherowa kurwo to ode mnie grosza nie dostaniesz

Słusznie skoro mohery dają to widac ze maja a jak nie maja to juz nie problem ich dzieci

zgłoś
r
rydzyk to wesz
2019-04-02T19:12:21 02:00, Gość:

Jaki z niego ojciec który żeruje na biednych mocherah i nie wstyd mu zabierać 1% potrzebującym dziecią powinno go się poznać do Putia ten by go nauczył pokory .

putin by go dal do kolonii karnej na syberii zaraz by ta PISowska katolicka swinia schudla

zgłoś
i
ida
2019-04-02T21:00:41 02:00, Malpa:

Taa. Zbiera kasę dla siebie. Widziałam ta wille jego. Jak można tak skubac tych biednych ludzi? Nie żal mu ze te babcie oddają ostatni grosz a potem na leki nie mają? Ja bym go na Syberię wyslala😂😂

rydzyk podobno ma zlote klamki i srocz z krysztalu Svarovski

zgłoś
P
PIS to szmaty
2019-04-02T20:46:26 02:00, Gość:

Ja też przekazałem i wara nic nikomu do tego

jak ci zabraknie na leki durna moherowa kurwo to ode mnie grosza nie dostaniesz

zgłoś
e
eros
2019-04-03T01:16:53 02:00, Robert:

Największy bandyta i przestępcy w Polsce. Jak nie na świecie do tego bez karny.

Sekta za srana nic innego.

Do tego banda pedofili I darmozjadów.

Pluje sram i rzygam na tą jeba....sekte ukrywająca się pod nazwą "Kościół ".

A tą mende na Sybir wywieźć.

Śmiecie zwykle w kieckach.

religia to opium dla ciemnego ludu to juz Marx powiedzial jakze trzeba byc prymitywnym zeby w XXI wieku nadal zapierdalac do kosciola

zgłoś
l
lo
2019-04-03T11:30:28 02:00, Alex:

To nie ten zakonnik bez święceń jest cwany tylko ludzie co mu przekazują pieniądze są głupi.

wiadomo kto przekazuje- to durny moherowy elektorat PIS z wioch

zgłoś
a
ave kutas
2019-04-03T16:53:05 02:00, POLSKI NARÓD:

Rydzyk ZLODZIEJU KIEDY POJEDZIESZ KARĘ ZA KRADZIEŻ MILIONÓW KTORE UKRADŁES POLACY ZBIERALI DLA STOCZNI A UKRADŁ JE RYDZYK GDZIE PROKURATORZY???

po wyborach znajda sie prokuratorzy na rydzyka pojdzie siedziec do pierdla wraz z kaczorem i reszta kryminalistow z PIS

zgłoś
G
Gość
2019-04-12T12:50:02 02:00, RYŻY TUX:

LEPIEJ DAĆ RYDZYKOWI . NIE DAĆ OSZUSTOWI OWSIAKOWI.

2019-05-10T14:51:10 02:00, Lucyper:

Chyba doopy...

rydzyk lubi dupczyc szczegolnie mlodych chlopcow to taka PISowska katolicka specjalnosc

zgłoś
a
a
2019-04-12T12:50:02 02:00, RYŻY TUX:

LEPIEJ DAĆ RYDZYKOWI . NIE DAĆ OSZUSTOWI OWSIAKOWI.

dokladnie...tylko leczysz sie na sprzecie od Owsiaka a nie od rydzyka, ty PISowski bałwanie

zgłoś
L
Lucyper
2019-04-12T12:50:02 02:00, RYŻY TUX:

LEPIEJ DAĆ RYDZYKOWI . NIE DAĆ OSZUSTOWI OWSIAKOWI.

Chyba doopy...

zgłoś
a
ave rydzyk
2019-04-03T20:12:00 02:00, Mocarz:

Jak partia Rydzyka wygra wybory to z brzucha będzie miał silos.

2019-05-10T14:37:34 02:00, Gość:

ale z gnojówką

ale narod jest jednak glupi...takiemu oszustowi i pedofilowwi dawac kase, dlatego nie mozna podwyzszac moherom emeryturek bo wszystko przepierdola na rydzyka

zgłoś
Dodaj ogłoszenie