
Zainwestuj w maty na ścianę za kaloryferem
Na rynku można kupić maty, wykonane ze specjalnych materiałów, które pomogą unikać nagrzewnia ściany za kaloryferem i sprawiają, że ciepło zostaje "odbite" do wewnątrz pomieszczenia. Wybór jest spory i można wybrać taka matę, która nie będzie rzucała się w oczy. Dywan na podłodze sprawi, że podłoga będzie się wolniej wychładzać.

Rozważ montaż rolet albo zewnętrznych zasłon okiennych
Osłonięcie okien od zewnątrz ograniczy chłodzenie się mieszkania. Pamiętaj też o odpowiednim zasłanianiu i odsłanianiu okien wewnątrz mieszkania - za dnia odsłaniaj okna - wpuścisz do lokalu światło słoneczne, które pomoże utrzymać temperaturę. Zasłaniaj okna po zmroku - wraz z zachodem słońca spada temperatura, zasłony i rolety opóźnią czas ochładzania się mieszkania.

Wietrz z głową
Wietrz mieszkanie z głową. Okna otwieraj tylko w jednym pomieszczeniu na raz, zamykając drzwi i otwierając okno jak najszerzej. W ten sposób wywietrzysz pomieszczenie, a nie będziesz schładzać powoli całe mieszkanie. Wietrz krótko, ale intensywnie. Intensywne i krótkotrwałe wietrzenie (5-6 minut) sprawi, że do wnętrza szybko, a ściany i meble się nie wychłodzą, a do środka pomieszczenia wleci świeże powietrze. Pamiętaj, w czasie wietrzenia skręć grzejniki!
Pamiętaj, że pora wietrzenia ma znaczenie! Najlepiej jest to robić w godzinach porannych. O tej porze jest większa szansa, że powietrze na zewnątrz będzie bardziej świeże (popołudnie i noc to czas, kiedy do atmosfery trafia więcej zanieczyszczeń z kominów). Z kolei po południu i na noc dobrze jest zamknąć szczelnie okna, by do domu nie dostawało się powietrze ze smogiem.