Odwróć tabelę, Enea Astoria na czele [ZDJĘCIA]

Tadeusz Nadolski
Koszykarze Enei Astorii w fatalnym stylu zakończyli rundę zasadniczą I ligi.
Koszykarze Enei Astorii w fatalnym stylu zakończyli rundę zasadniczą I ligi. Filip Kowalkowski
W fatalnym stylu koszykarze Enei Astorii zakończyli rundę zasadniczą I ligi koszykarzy. W niedzielę w Artego Arenie ulegli Basketowi Poznań 78:87. To 23. porażka bydgoszczan w tym sezonie.

Przegrana (przy jednoczesnym sukcesie Nysy Kłodzko w Inowrocławiu) sprawiła, że podopieczni Konrada Kaźmierczyka zakończyli ten etap rozgrywek na ostatnim miejscu.

W walce o utrzymanie w rundzie play out zmierzą się z Rosą II Radom. Na tym etapie gra się do trzech zwycięstw, z tym że to rywale będą mieli w przypadku remisu 2-2 przywilej własnego parkietu. Pierwsze dwa spotkania odbędą się w najbliższy weekend w Radomiu.

W spotkaniu z Basketem Poznań w składzie po bardzo długiej przerwie spowodowanej kontuzją znalazł się Adrian Barszczyk. Bydgoski obrońca na parkiecie spędził blisko 18 minut, zdobywając 2 punkty.

Nie wyszli natomiast na boisko Sebastian Laydych i Mikołaj Motel, mimo że ich nazwiska figurowały w protokole.

Enea Astoria Bydgoszcz - Basket Poznań 78:87 (21:21, 17:21, 15:20, 25:25)

Enea Astoria: Gospodarek 21 (3x3), Fatz 10, Krefft 10 (1), Szyttenholm 10, Bierwagen 9, Paul 8, Czyżnielewski 7 (1), Barszczyk 2, Dąbek 1, Kondraciuk 0.

Basket Poznań: Wieloch 18, Struski 14 (2), Metelski 13 (1), Fiszer 10 (2), Migała 8, Bręk 7, Kurpisz 5 (1), Gruszczyński 5, Leszczyński 3 (1), Ryżek 2, Smorawiński 2.

Pary play off (do trzech zwycięstw): Legia Warszawa (1) - Basket Poznań (8), Sokół Łańcut (2) - Pogoń Prudnik (7), GTK Gliwice (3) - Polonia Leszno (6), GKS Tychy (4)- Spójnia Stargard (5).

Pary play out (do trzech zwycięstw): Rosa II Radom (11) - Enea Astoria Bydgoszcz (16), Noteć Inowrocław (12) - Nysa Kłodzko (15), SKK Siedlce (13) - AZS AGH Kraków (14).

Trzy przegrane drużyny opuszczą I ligę.

Pozycje 9-10: kończą rywalizację, utrzymując się na zapleczu ekstraklasy (Kotwica Kołobrzeg i Znicz Pruszków).