
Maracana, Rio de Janeiro
13 lipca 2014 roku reprezentacja Niemiec rywalizowała na Maracanie z Argentyną w finale MŚ, a dwa lata później stadion gościł igrzyska olimpijskie. Dzisiaj zmodernizowany za około 350 mln euro obiekt popadł w ruinę. Legendarny stadion w ostatnim czasie był systematycznie okradany. Z Maracany znikały m.in. krzesełka, telewizory czy elementy instalacji elektrycznej.

Arena Pernambuco, Recife
Arena Pernambuco powstała poza granicami Recife. Klub z liczącego półtora miliona mieszkańców miasta swoje mecze rozgrywa na starym Estadio Adelmar da Costa Carvalho. Teraz stadion, który powstał z myślą o MŚ, jest wykorzystywany głównie przy okazji korporacyjnych imprez, targów czy... wesel.

Arena Baltika, Kaliningrad
To będzie najmniejszy stadion MŚ 2018 w Rosji, ale i tak zbilansowanie jego budżetu może okazać się niezwykle trudne. Ligowe mecze ma tu rozgrywać miejscowa Bałtika, ale to zespół zaledwie pierwszoligowy (drugi poziom rozgrywkowy). Średnio na jego mecze przychodzi około 3 tysiące widzów.

Stadion Śląski, Chorzów
Został oddany z sześcioletnim opóźnieniem za około 700 mln zł. Czy będzie w stanie się utrzymać? Reprezentacja Polski zbyt często tu nie zagości, ale stadion ma stać się domem polskiej lekkoatletyki. Na obiekcie zainstalowano 54 tysiące krzesełek. Zaś w czasie koncertów Śląski może stać się największą areną w Polsce - pomieści nawet 90 tysięcy widzów.