MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Noc spadających gwiazd kwiecień 2020. Niezwykłe zjawisko na niebie! Czy meteory z roju Lirydów będą widoczne w Polsce?

Magdalena Walczak-Grudzka
Deszcz Lirydów 2020. Kwietniowe niebo zachwyci! Przed nami noc spadających gwiazd. Brzmi romantycznie? I tak jest! Warto oglądać w kwietniu deszcz Lirydów. Tylko kiedy, gdzie i jak najlepiej oglądać Deszcz Lirydów w kwietniu 2020? Sprawdź!
Deszcz Lirydów 2020. Kwietniowe niebo zachwyci! Przed nami noc spadających gwiazd. Brzmi romantycznie? I tak jest! Warto oglądać w kwietniu deszcz Lirydów. Tylko kiedy, gdzie i jak najlepiej oglądać Deszcz Lirydów w kwietniu 2020? Sprawdź! pixabay.com
Noc spadających gwiazd kwiecień 2020. W nocy z 21 na 22 kwietnia na niebie pojawi się niezwykłe zjawisko - deszcz meteorów z roju Lirydów. Czym są Lirydy? Czy rój Lirydów będzie widoczny w Polsce? Jak i gdzie najlepiej oglądać noc spadających gwiazd? Sprawdź!

Deszcz Lirydów 2020. Kwietniowe niebo zachwyci! Przed nami noc spadających gwiazd. Brzmi romantycznie? I tak jest! Warto oglądać w kwietniu deszcz Lirydów. Kiedy, gdzie i jak najlepiej oglądać Deszcz Lirydów w kwietniu 2020? Kiedy przypada maksimum roju Lirydów? Dowiedz się więcej o nocy spadających gwiazd i Lirydach 2020.

Noc spadających gwiazd 2020

Choć noce spadających gwiazd kojarzone są raczej z okresem letnim, wiosną też można oglądać na niebie niezwykłe spektakle. Warto oglądać w kwietniu rój meteorów. Kiedy, gdzie i jak najlepiej oglądać meteory z roju Lirydów w kwietniu 2020? Kiedy przypada maksimum meteorów z roju Lirydów? Dowiedz się więcej o nocy spadających gwiazd i Lirydach 2020.

Co dwie minuty będziemy mogli dostrzec spadającą gwiazdę!

- Co dwie minuty będziemy mogli dostrzec spadającą gwiazdę - zapowiada Ulrich Koehler z Niemieckiej Agencji Kosmicznej (DLR).

Zobacz także wideo: Smaki Kujaw i Pomorza SEZON 2 ODC. 8

Deszcz Lirydów 2020, czyli noc spadających gwiazd

Przed nami kolejna w 2020 roku noc spadających gwiazd. Deszcz Lirydów możemy podziwiać już w kwietniu. To prawdziwa gratka dla obserwatorów nocnego nieba. W kwietniu przypada maksimum roju Lirydów 2020. Warto uważnie obserwować niebo i wypatrywać spadających gwiazd.

Kiedy dokładnie wypada ta spektakularna noc spadających gwiazd 2020? W jakich godzinach przypada maksimum roju Lirydów 2020 i gdzie najlepiej oglądać Lirydy?

Maksimum roju meteorów znanych jako Lirydy (Deszcz Lirydów 2020) przypada na noc z 21 na 22 kwietnia 2020.

Lirydy to jeden z najstarszych rojów meteorów. Maksimum roju Lirydów 2020 jest wyczekiwane nie tylko przez pasjonatów astronomii. Lirydy to wyjątkowy rój meteorów. Aktywność roju wypada pomiędzy 16 a 25 kwietnia. Maksimum roju meteorów znanych jako Lirydy przypada na noc z 21 na 22 kwietnia 2020. Gwiazdy spadać będą nawet co kilka minut!

Deszcz Lirydów 2020 - kiedy oglądać w Polsce?

Maksimum roju Lirydów 2020 jest wyczekiwane nie tylko przez pasjonatów astronomii. Maksimum roju meteorów znanych jako Lirydy przypada na noc z 21 na 22 kwietnia 2020.

Maksimum roju meteorów znanych jako Lirydy przypada na noc z 21 na 22 kwietnia 2020.

Gwiazdy spadać zaczną w nocy z poniedziałku na wtorek, jednak zjawisko najlepiej widoczne będzie w nocy z wtorku na środę 22 kwietnia.

Deszcz meteorytów można obserwować bez żadnych dodatkowych przyrządów - zwykle są widoczne gołym okiem. Lirydy będzie można również oglądać nad Polską. Będą je mogli zaobserwować wszyscy, specjalistyczny sprzęt nie będzie potrzebny. Warto jednak wybrać miejsce jak najbardziej zaciemnione lub z małą ilością sztucznego światła, aby uzyskać najlepszą widoczność.Spadające gwiazdy powinny być wyraźnie widoczne, ponieważ księżyc jest w nowiu a noc staje się przez to ciemniejsza. Zapowiada się naprawdę niezwykły spektakl na niebie - specjaliści zapowiadają, że co dwie minuty można będzie dostrzec spadającą gwiazdę.

LIRYDY 2020 - jak i kiedy najlepiej oglądać Deszcz Lirydów - noc spadających gwiazd?

Spadające gwiazdy widać będzie w całej Polsce. Najwięcej Lirydów obserwuje się zwykle w drugiej połowie nocy i nad ranem. Warto opuścić tereny wielkich miast i podziwiać noc spadających gwiazd na otwartej przestrzeni, z dala od sztucznego oświetlenia.

W Polsce najlepiej obserwować Deszcz Lirydów 2020 od około godziny 21.00 we wtorek (21 kwietnia) do świtu we środę (22 kwietnia).

Prędkość Lirydów wynosi 49 km/s, są więc zjawiskami dość szybkimi.

Noce spadających gwiazd. Czym różnią się meteory i meteoryty i meteoroidy?

Często mylimy pojęcia, które mają określać spadające gwiazdy. W sierpniu z całą pewnością czekamy na deszcz meteorów.

  • Meteoroidy to materia, która krąży w kosmosie.
  • Meteory to obiekty, które spalają się w atmosferze.
  • Meteoryty to obiekty, które spadają na ziemię.
Każdego roku w ziemskiej atmosferze spalają się dziesiątki ton kosmicznych skał. Większe obiekty kosmiczne uderzają w powierzchnię Ziemi raz na 100-1000 lat. W bliskim sąsiedztwie Ziemi krąży ponad 19 tys. obiektów. NASA oraz ESA obserwują asteroidy, szczególnie te, które mogą być potencjalnie groźne dla Ziemi. Naukowcy z NASA są pewni - w Ziemię uderzy asteroida. Kiedy to nastąpi? I czy właśnie asteroida spowoduje koniec świata?NASA na bieżąco aktualizuje listę obiektów NEO (Near-Earth Objects). Czy wśród nich jest asteroida, która może doprowadzić do końca świata?Oto najgroźniejsze asteroidy. Zobaczcie na następnych slajdach >>>

Naukowcy są pewni - w Ziemię uderzy asteroida. Czeka nas kon...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski