Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Niepubliczne szkoły wyższe kuszą przedszkolami, akcjami medycznymi, poradami prawnymi

Ewa Czarnowska-Woźniak
Ewa Czarnowska-Woźniak
Aż cztery niepubliczne uczelnie - w tym jedna nowa - zainaugurowały w sobotę nowy rok akademicki. By zdobyć popularność, nie wystarczy dziś już tylko oferować wzięte kierunki studiów.

<!** Image 3 align=none alt="Image 221789" >

Aż cztery niepubliczne uczelnie - w tym jedna nowa - zainaugurowały w sobotę nowy rok akademicki. By zdobyć popularność, nie wystarczy dziś już tylko oferować wzięte kierunki studiów.

Największa uczelnia niepubliczna na naszym terenie, Wyższa Szkoła Gospodarki, zaprezentowała ponad 50 obszarów kształcenia, funkcjonujących na bazie 20 kierunków: licencjackich, inżynierskich i magisterskich. - Podejście obszarowe to kształcenie nastawione na praktykę i indywidualizację studiów - informuje Małgorzata Dysarz-Lewińska, rzeczniczka WSG. - Mamy specjalne programy dla osób, które już mają doświadczenie zawodowe, określone elementy zajęć, a nawet zaliczeń mogą być realizowane w oparciu o konkretne zawodowe osiągnięcia studentów. Szczycimy się przygotowywaniem zawodowych projektów studenckich - w naszej historii 3372 osoby uzyskały bezpośrednie wsparcie projektów z funduszy UE!

<!** reklama>

Wśród absolwentów i studentów WSG są mistrzowie olimpijscy. Na uczelni spodziewają się, że w tym roku akademickim kształcić będą około 5700-6000 osób. - Stale zwiększamy udział studentów zagranicznych, jest ich już ponad 300 - mówi Małgorzata Dysarz. - Rodzicom studiującym proponujemy przedszkole akademickie. Współfinansowane ze środków UE, więc, po spełnieniu stosownych kryteriów, bezpłatne. Dumni jesteśmy też z naszego kampusu, otwartego i służącego i studentom, i mieszkańcom. Na jego terenie działa Rewital, znakomicie wyposażone centrum rehabilitacyjne wspierające bazą kierunek fizjoterapia.

Kształcenie modułowe

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa od nowego roku rozpoczyna z kolei realizację kształcenia modułowego. - Nasi studenci będą mogli pogłębiać swoje umiejętności na wybranym kierunku, a równolegle, zdobywać zupełnie nowe, z innego obszaru kształcenia. Słuchacze mają do wyboru 83 moduły przygotowane przez wszystkie wydziały, np. język migowy, pomoc postpenitencjarna - tłumaczy Monika Żuchlińska, rzeczniczka prasowa KPSW. - W tym roku działalność rozpocznie też Klinika Prawa, w której nasi studenci pod kierunkiem nauczycieli akademickich - ekspertów prawa, udzielać będą bezpłatnych porad mieszkańcom. Spotykając się z prawdziwymi klientami i ich problemami, uczą się w praktyce rozwiązywać problemy prawne, a także poznają zasady zawodowej odpowiedzialności.

Blisko lokalnej społeczności pozostawać też będzie Bydgoska Szkoła Wyższa, która weszła w jubileuszowy, dziesiąty rok swojej działalności. W tym roku oferuje nie tylko kształcenie na 10 kierunkach, ale zamierza też co miesiąc zapraszać bydgoszczan na akcje społeczne, wykłady, warsztaty. Już 18. bm. przygotowuje „Pomocną akcję BSW”, edukującą w zakresie pierwszej pomocy, zwłaszcza ratowania niemowląt i dzieci. O szczegółach będziemy jeszcze informować.

Bydgoska filia Wyższej Szkoły Bankowej zaproponowała słuchaczom specjalny program „Wiele Studenckich Bonusów”. Uczelnia współpracuje z wieloma bydgoskimi firmami i instytucjami, które będą traktować studentów WSB na preferencyjnych warunkach, udzielając im rabatów na oferowane produkty i usługi. W najbliższym semestrze studenci będą mieć możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach pod nazwą Architekci Kariery, oferowanych również dla studentów i absolwentów innych uczelni. Projekt jest realizowany wspólnie z portalem pracuj.pl.

Licencjaci

Najmłodsza lokalna uczelnia niepubliczna - Bydgoska Wyższa Szkoła Główna - zaoferowała od października jeden kierunek studiów licencjackich (bezpieczeństwo wewnętrzne). Reklamuje się jako uczelnia młoda i ambitna, kierująca swą ofertę właśnie do takich ludzi, proponując naukę w małych grupach, w terminach dostosowanych do potrzeb i możliwości studentów. - Dyplom licencjata kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne pozwala na wykonywanie pracy w zakresie ochrony osób i mienia, ratownictwa, obsługi administracyjnej instytucji związanych z profesjonalną realizacją zadań dotyczących bezpieczeństwa - zachwalają założyciele BWSG.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty