Do powyższego opisu można również zastosować różnego typu reklamy. Choć jeszcze jakiś czas temu zainteresowaniem cieszyły się małe banery na magnes, które nie niszczyły karoserii. Teraz w modzie jest obklejanie aut folią, ale niektóre firmy decydują się na używanie ulotek. Te trafiają na szyby czy nadwozie, przez co trudno się pozbyć reklamy.
Mieszanina kleju i papieru jest uciążliwa do pozbycia się. Przy tym szkoda czasu i nerwów. Nadal można się spotkać z ulotkami, które są wkładane za wycieraczkę samochodu, podobnie jest z mandatami. Jednak wygląda na to, że część firm połączyła obie techniki umieszczania reklam na autach.
Co oznaczają rybki i inne znaki na aucie?
Forma ekspresji jest bardzo szeroka. Dotyczy na przykład troski o członków rodziny. Stąd na szybach (jednak głównie w formie przyssawki), ale też na klapie bagażnika pojawiają się naklejki z informacją "Dziecko w samochodzie". Charakterystyczna ryba – w języku starogreckim, Ichthys, to nic innego, jak słowo. Do tego w takim zapisie oznacza akrostych: (gdzie w wyniku odpowiedniego układu wierszowanych zdań wychodzi niezależny tekst) Jezus Chrystus Syn Boży Zbawiciel (Iesus Christos Theou Yios Soter). Dlatego ryba, składająca się z jednej linii, jest kojarzona z wiarą chrześcijańską.
Wracając do napisów i znaków, nie brakuje również humorystycznych zdań: "Nie trąb księciu, jadę na odcięciu" i innego typu zdania zdobywają popularność w branży motoryzacyjnej. Można powiedzieć, że ograniczeniem jest tylko własna wyobraźnia. Tak, jak modne było, czy jest nadal, ozdabianie ramek tablic rejestracyjnych i rozwijanie skrótów, teraz popularność zdobywają nalepki.
Jak usunąć naklejkę na samochodzie?
O ile nałożenie ozdób nie jest trudne, to ich usunięcie łączy się z wytężoną pracą. Jakie są podstawowe zasady, gdy właściciel auta chce się zdecydować na pozbycie się naklejek? Warto przygotować sobie kilka narzędzi:
- suszarkę do włosów/opalarkę
- twardą gumę/plastik do usuwania naklejki z karoserii
- żyletkę/twardą gumę do usuwania ozdób z szyb
- rękawice gumowe
- środki czyszczące
- aceton
- mikrofibrę
Podgrzanie kleju z pewnością ułatwi proces ściągania naklejki. Można zaczekać i liczyć na uśmiech pogody, czyli zostawić samochód na słońcu. Dobrze spisze się również użycie opalarki lub suszarki do włosów. Jednak tutaj trzeba uważać z mocą, ponieważ łatwo uszkodzić warstwę lakieru albo narazić szybę na pęknięcie.
Do usuwania ozdób z szyb może przydać się także chemia motoryzacyjna w postaci płynów. Pozwolą one na zmniejszenie tarcia, a przy tym zwiększenie poślizgu między gumą, a materiałem, na którym widniała naklejka. Natomiast aceton pozwoli na pozbycie się pozostałości.
