Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Najwyższa Izba Kontroli sprawdza budowę kontrowersyjnej płyty Starego Rynku w Bydgoszczy

Wojciech Mąka
Wojciech Mąka
Komentarze na temat teoretycznej fuszerki podczas remontu płyty Starego Rynku nie milkną.
Komentarze na temat teoretycznej fuszerki podczas remontu płyty Starego Rynku nie milkną. Dariusz Bloch
Najwyższa Izba Kontroli sprawdza prawidłowość inwestycji w województwie kujawsko-pomorskim. Badaniu podlegają także inwestycje prowadzone przez miasto Bydgoszcz. Kontroli podlega też budząca wiele kontrowersji swoim wyglądem płyta Starego Rynku.

Zobacz wideo: WOŚP 2021. Podsumowanie zbiórki pieniędzy w Bydgoszczy

Informację o podjętych przez Najwyższą Izbę Kontroli czynności znajdujemy w biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Bydgoszczy. Informacja jak na razie jest lakoniczna. Brzmi: od dnia 07.01.2021r. Najwyższa Izba Kontroli Delegatura NIK w Bydgoszczy prowadzi kontrolę, której przedmiotem jest realizacja wybranych inwestycji budowlanych w województwie kujawsko-pomorskim.

Z korespondencji, do której dotarliśmy, wynika nieco więcej. O dostęp do niej w trybie informacji publicznej wystąpił do NIK jeden z przedsiębiorców.

- W ramach kontroli (...) prowadzonej w Urzędzie Miasta Bydgoszczy w temacie "Realizacja wybranych inwestycji budowlanych w województwie kujawsko-pomorskim" kontrolowana jest inwestycja pn. "Przebudowa płyty Starego Rynku w Bydgoszczy" - informuje dr Tomasz Sobecki, p.o. dyrektora delegatury NIK w Bydgoszczy.

Kontrowersje wokół przebudowy rynku w Bydgoszczy

Remontowana - za niemałą kasę, bo 15 mln zł - przez rok powierzchnia reprezentacyjnego miejsca miasta do teraz wygląda fatalnie. Płyty na łączeniach mają zacieki, których nie można się pozbyć. Płytę już raz po zakończeniu budowy czyszczono chemicznie - bez rezultatów.

To Cię może też zainteresować

Nieoficjalnie mówi się, że to zbieg kilku faktów. Po pierwsze - ktoś w ratuszu zdecydował o użyciu jasnych barw zamiast szarych. Po drugie - płyty nie zostały zaimpregnowane, a to tzw. konglomerat - połączenie piasku z żywicą poliestrową. Po trzecie - spoiny między płytami nie są wykonane z żywicy, ale z materiału z dodatkiem piasku kwarcowego.

Komentarze na temat teoretycznej fuszerki podczas remontu płyty Starego Rynku nie milkną.

W 2019 roku drogowcy mówili, że czekają co się stanie z płytą po zimie 2019/2020. Nic się nie zmieniło. Teraz śnieg stopniał, więc widać, co się - w sensie estetyki dzieje. Byliśmy na miejscu we wtorek (02.03). Plamy jak były, tak są...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo