
Rozbudowa ul. Kujawskiej
Około 277 mln zł - to wartość inwestycji związanej z przebudową ul. Kujawskiej. Dzięki niej w Bydgoszczy powstanie nowa trasa tramwajowa między rondem Bernardyńskim a rondem Kujawskim (zakupione zostaną też nowe tramwaje od Pesy).
Rozstrzygnięcie przetargu i podpisanie umowy z wykonawcą planowane jest na początku 2018 roku. W związku z budową wycięto już sporo drzew.
Jak informuje UM Bydgoszczy, rozbudowa ul. Kujawskiej polegać ma przede wszystkim na dobudowaniu drugiej jezdni (z buspasem) oraz torowiska spinającego rondo Bernardyńskie z rondem Kujawskim.
Dokumentacja uwzględnia jednak zdecydowanie bardziej obszerny zakres wchodzący między innymi w przylegające ulice i przyległe skwery. Dzięki tej inwestycji przebudowane zostaną znaczące fragmenty ulic Wojska Polskiego, Toruńskiej, Solskiego, Wałów Jagiellońskich, Babiej Wsi, Ustronia, Długiej i placu Kościeleckich.
Rozbudowa ul. Kujawskiej jest połączona z zakupem 15 nowych tramwajów (kolejne 6 zamawianych jest pod kątem rozbudowy pętli na Kapuściskach). Uzupełniona zostanie też modernizacją węzła Szarych Szeregów i pętli przy Magnuszewskiej.

Arkada Business Park
Przy rondzie Fordońskim powstają nowoczesne biurowce klasy A - Arkada Business Park.
Arkada Business Park będzie zespołem dwóch biurowców o powierzchni ponad dwudziestu tysięcy metrów kwadratowych.
Uroczystość zawieszenia wiechy na pierwszym z budynków odbyła się w październiku.
Żelbetowa konstrukcja biurowca zawiera 10 kondygnacji nadziemnych i 2 podziemne, na których znajdzie się parking o powierzchni ponad 3,6 tys. m kw. wraz z miejscami postojowymi dla rowerów.
Budowa pochłonie ponad tysiąc ton stali zbrojeniowej i 10 tysięcy metrów sześciennych betonu. Łączna długość okablowania w budynku, m.in. linii zasilających i instalacji elektrycznych wyniesie 350 kilometrów.

Budowa II etapu Trasy Uniwersyteckiej
Trwają prace przy budowie przedłużenia Trasy Uniwersyteckiej. Pod koniec listopada rozpoczął się montaż stalowej konstrukcji wiaduktu na al. Jana Pawła II. Najwięcej prac toczy się przy budowie zupełnie nowych jezdni pomiędzy ulicami Wojska Polskiego oraz Ujejskiego. Budowane jest również rondo u zbiegu ulic Ujejskiego i Karpackiej.
Na ul. Glinki trwa jeszcze wymiana części podbudowy. Na przełomie listopada i grudnia planowane jest układanie warstw bitumicznych co pozwoli następnie otworzyć dla ruchu odcinek pomiędzy ul. Magnuszewską i Boya-Żeleńskiego.
Inwestycja ma się zakończyć w 2018 roku. Koszt - 46 mln zł.

Immobile K3
Kolejny biurowiec klasy A w Bydgoszczy. 7-kondygnacyjny budynek, w którym będzie można wynająć 8800 mkw powierzchni. Inwestycja powstaje przy placu Kościeleckich, ma zostać oddana w 2018 roku