
Zbyt wiele osób pracujących lub uczących się jednocześnie
Kolejny problem pojawia się, gdy zbyt wielu domowników musi pracować lub uczyć się w tym samym czasie. Mogą wówczas wystąpić problemy z łączem internetowym. Zbyt duża liczba osób korzystających symultanicznie z komputera jest uciążliwe dla 35% ankietowanych.
Rozwiązanie
Pewnym wyjściem z sytuacji może być poproszenie przełożonego o niestandardowe godziny pracy tak, aby nie kolidowały one z pracą lub nauką reszty rodziny.

Akustyka w mieszkaniu
Dla 12% respondentów przeszkodę stanowi akustyka w mieszkaniu. Odgłosy dzieci bawiących się w drugim pokoju czy remont na klatce schodowej mogą uniemożliwić uczestniczenie w spotkaniach biznesowych.
Rozwiązanie
W tym przypadku można poprosić domowników o ciszę w wybranym przedziale czasowym. Ważne jest to, aby w trakcie spotkania członkowie nie korzystali z platform streamingowych takich jak Netflix czy Spotify oraz o niewłączanie gier. W razie remontu warto porozmawiać z sąsiadami.

Brak akcesoriów biurowych
Aż 13% osób, które przestawiły się na home office, wskazywało na brak odpowiednich akcesoriów do pracy przed komputerem, np. myszki.
Rozwiązanie
Tymczasowe rozwiązanie może stanowić zakup sprzętu niższej jakości, ale zanim zaopatrzymy się akcesoria, warto poprosić o wyposażenie pracodawcę.
Osoby, które mają problemy z nadgarstkami, mogą zainwestować w mysz typu flipper (mysz trzymaną w pionie). Takie rozwiązanie chwalą sobie zwłaszcza graficy, architekci i projektanci. Ulgę może także przynieść podłożenie gąbki lub paczki chusteczek pod nadgarstek.

Brak dodatkowego sprzętu do pracy biurowej
Kolejną niedogodność stanowi brak sprzętu biurowego wykorzystywanego w firmie, np. skanera, drukarki czy drugiego monitora. Niedobory sprzętowe stanowią problem dla 57% respondentów.
Rozwiązanie
W pierwszej kolejności warto porozmawiać o swoich potrzebach z pracodawcą. Jeżeli rozmowa nie przyniesie zadowalającego efektu, można pomyśleć o zakupie używanego sprzętu online.