
8. Błędy przy podlewaniu róż
Róż nie trzeba podlewać codziennie, ale nie dopuszczajmy do przesuszenia ziemi. Błędem jest podlewanie róż w południe oraz wieczorem. W pierwszym przypadku liście mogą zostać poparzone. W drugim - wzrasta ryzyko rozwoju chorób grzybowych. Róże najlepiej podlewać rano lub wczesnym popołudniem (ale gdy na róże nie świeci słońce).
Unikajmy też moczenia liści przy podlewaniu, bo to również sprzyja rozwojowi chorób grzybowych.

9. Pozostawienie róż bez osłon na zimę
Róże mają różną odporność na mróz, w zależności od typu i gatunku. Jednak pozostawienie ich na zimę bez okrycia jest błędem. Warto osłonić przede wszystkim pędy, usypując kopczyk z ziemi. Uważajmy przy tym, żeby nie odsłonić korzeni róż, bo tylko pogorszymy sprawę. Bezpiecznie jest dosypać nowej ziemi.

10. Niewłaściwe terminy osłonięcia róż i zdjęcia osłon
Z osłanianiem róż na zimę nie wolno się zbytnio spieszyć. Robi się to, gdy górna warstwa ziemi lekko przemarzanie. Inaczej róże nie będą miały szansy "zahartować się". Często popełnianym błędem jest również zbyt wczesne lub zbyt późne zdjęcie osłon. Najczęściej robi się to w marcu-kwietniu, ale trzeba śledzić prognozy pogody. Warto też być przygotowanym na ponowne osłonięcie roślin, bo przymrozki mogą się zdarzyć nawet w maju, a wtedy są wyjątkowo niebezpieczne.