Na miarę awansu

ki
W meczu ligi wojewódzkiej juniorów Polam/Zelan NTS Trójka w niedzielę grał w Tucholi. Zwycięstwo zapewniło Trójce awans do półfinałów.

<!** Image 2 align=right alt="Image 39725" sub="Juniorzy NTS Trójka podczas meczu inaugurującego rozgrywki">- W pierwszym secie od początku walka trwała punkt za punkt - relacjonuje trener zespołu Artur Sierzchuła. - Przy stanie 15:15 gospodarze stracili sześć punktów po kombinacyjnych atakach i skutecznym bloku nakielan. Ostatecznie wygraliśmy seta do 19. Drugi set to szybkie objęcie prowadzenia przez NTS 1:3, 4:9 i 11:16, by po chwili rozprężenia było 19:19, 21:24 i 22:25.

Trzecia partia była popisem gry naszej drużyny od początku do końca. Zwyciężyliśmy 25:13. Czwarty set to ryzykowna gra Tucholanki w polu zagrywki. Nasi dali się zaskoczyć. Po kilku błędach w środkowej części gry gospodarze wygrali 25:17. Piąta partia to walka punkt za punkt do stanu 6:6. Ostatecznie wygraliśmy 15:12, co zawodnicy ukoronowali tańcem zwycięstwa.

Zwycięstwo w Tucholi daje drużynie możliwość walki o medale już w pierwszym sezonie występów w lidze juniorów. Nie będzie miał na to wpływu dzisiejszy (godz. 16) mecz w hali „Żeglugi” z Chemikiem Bydgoszcz.