
Tylko dla dorosłych
Muzeum jest dedykowane wyłącznie pełnoletnim gościom. Otwarte będzie codziennie, od niedzieli do czwartku w godzinach 10:00-20:00, a w piątki i soboty od godziny 11:00 do 21:00. Bilet wstępu kosztuje 40 zł. Dla gości, którzy wyrażą taką chęć, przewidziany jest voucher na degustację Polskich Wódek. Rezerwacji internetowych można dokonać od 7 czerwca na stronie www.muzeumpolskiejwodki.pl, a od 12 czerwca zakupić bilet w kasie Muzeum. Więcej o Muzeum i Polskiej Wódce na stronie: www.muzeumpolskiejwodki.pl Polub Muzeum Polskiej Wódki na Facebooku: www.facebook.com/MuzeumPolskiejWodki Otwarcie Muzeum Polskiej Wódki, wydarzenie na Facebooku: facebook.com/events/225516638182361/

Jakie atrakcje w muzuem?
Podczas badania zapytano turystów, czy odwiedzą Muzeum Polskiej Wódki już po jego otwarciu. Zdecydowanie lub raczej tak odpowiedziało aż 78 proc. wszystkich respondentów. Szczególnie entuzjastyczne oceny wystawili obiektowi goście z zagranicy. Chęć wizyty w muzeum wyraziło 86 proc. turystów z Wielkiej Brytanii i Francji, 84 proc. z Niemiec oraz 66 proc. z Polski.
Jakie atrakcji będą czekać na turystów w Muzeum Polskiej Wódki już po jego otwarciu? W obiekcie na terenie dawnej Wytwórni Wódek „Koneser” na warszawskiej Pradze znajdzie się 5 galerii tematycznych (np. pochodzenie trunku, zmiany w procesie produkcyjnym, tradycje i zwyczaje), kameralna sala kinowa, a także bar, w którym pełnoletni goście nauczą się rozpoznawać smaki polskiej wódki – żytniej, pszenicznej i ziemniaczanej.
Ilustracja: W muzeum

Od staropolskiego dworu po współczesny bar!
W muzeum na turystów czekać będą interaktywne wystawy, dzięki którym odbyć będzie można fascynującą podróż przez historię polskiej wódki od najdawniejszych czasów aż do współczesności.
Wśród atrakcji znajdzie się tam "Komnata Alchemika", w której prezentowany będzie proces przygotowywania "eliksiru", znanego dziś pod nazwą "wódka".

Goście muzeum będą mogli odwiedzić staropolską karczmę, gdzie dowiedzą się, jak kiedyś spożywano alkohol i zdobędą wiedzę na temat kultury picia wódki w dawnej Polsce. Zwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z historią... kieliszka oraz dowiedzieć się, dlaczego filtracja jest tak istotna w procesie powstawania alkoholu.