Mundial 2014. Brazylia wygrała z pomocą sędziego

Brazylia pokonała w Sao Paulo Chorwację 3:1 (1:1) w meczu otwierającym 20. edycję piłkarskich mistrzostw świata.

Zaczęło się sensacyjnie. W 11. minucie piłkę do własnej bramki skierował Marcelo i Chorwacja prowadziła 1:0.

Do wyrównania doprowadził Neymar, który w 29. minucie strzelił zza pola karnego, piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

Do kontrowersyjnego zdarzenia doszło w 69. minucie. Japoński sędzia odgwizdał "jedenastkę" dla Brazylii, choć telewizyjne powtórki wyraźnie pokazały, że Lovren nie faulował Freda. Ten ostatni popisał się dużymi umiejętnościami aktorskimi, a arbiter dał się nabrać. Rzut karny wykorzystał Neymar (po rękach bramkarza Pletikosy).

Chorwaci rzucili się do ataku, ale nadziali się na kontrę. Zespół z Bałkanów dobił w doliczonym czasie gry Oscar.

Brazylia - Chorwacja 3:1 (1:1)