MŚ 2018: 3 lipca. Jakie mecze MŚ 2018 - 1/8 finału [wtorek 3 lipca]. Kto dziś gra i o której? [TERMINARZ]

kk
Bartek Syta
MŚ 2018 - mecze 1/8 finału. We wtorek 3 lipca odbędą się dwa ostatnie mecze 1/8 finału. Na boisku zobaczymy m.in. Szwedów, którzy dość niespodziewanie wyszli z grupy. Reprezentanci Trzech Koron sprawili swoim kibicom wielką niespodziankę i z pewnością będą chcieli pokusić się o kolejną. Kto jeszcze wystąpi 3 lipca na rosyjskich boiskach? Sprawdźcie, kto zagra 3 lipca na MŚ 2018. Przedstawiamy wam dokładny plan transmisji w tv i internecie [TERMINARZ MŚ 2018, HARMONOGRAM SPOTKAŃ 1/8 FINAŁU, TRANSMISJE].

Mistrzostwa świata w Rosji wkroczyły w decydującą fazę. W sobotę rozpoczęła się faza pucharowa, w której nie ma już kalkulacji. Zwycięzca meczu gra dalej, natomiast przegrywający odpada i wraca do domu. Kibice uwielbiają takie mecze, ponieważ piłkarze dają z siebie wszystko, a spotkania często stoją na bardzo wysokim poziomie. Miejmy nadzieję, że mecze 1/8 finału, które zostaną rozegrane 3 lipca, zachwycą cały świat.

Dla nich warto spoglądać na trybuny... Oto najpiękniejsze WAGs World Cup 2018 w Rosji. Zobacz zdjęcia partnerek piłkarzy, których reprezentacje grały na mistrzostwach świata.➤➤ ZDJĘCIA (przejdź w prawo) ➤➤

Najpiękniejsze WAGs najlepszych piłkarzy świata podczas Worl...

Mecze MŚ 2018 - 1/8 finału

Przypomnijmy, do 1/8 finału awansowało szesnaście drużyn spośród 32, które wzięły udział w turnieju. Zespoły z sześciu kontynentów rywalizowały w ośmiu grupach, po dwie najlepsze z każdej awansowały do kolejnej rundy. Na fazie grupowej udział w turnieju zakończyli "biało-czerwoni". Podopieczni Adama Nawałki przegrali 1:2 z Senegalem i 0:3 z Kolumbią oraz wygrali 1:0 z Japonią. Spotkanie z drużyną z Azji był dla Polaków jedynie meczem o honor, bowiem polscy piłkarze już wcześniej stracili szanse na wyjście z grupy. Ostatecznie "biało-czerwoni" z dorobkiem trzech punktów zajęli 4. miejsce w grupie H.

MŚ 2018. Mecze 3 lipca [wtorek]

Już w fazie grupowej swój udział w turnieju zakończyli również aktualni mistrzowie świata, czyli Niemcy. Podopieczni Joachima Loewa sensacyjnie przegrali z Koreą Południową 0:2 i zajęli ostatnie miejsce w tabeli grupy F. Z drużyn europejskich odpadły również Islandia oraz Serbia.

MŚ 2018 - 1/8 finału. Kto dziś gra?

W sobotę rozegrane zostały dwa pierwsze mecze 1/8 finału. Po szalonym i emocjonującym spotkaniu Francja wygrała z Argentyną 4:3. Leo Messi mimo dwóch asyst nie zdołał wprowadzić "Albicelestes" do ćwierćfinału. Bohaterem spotkania został niespełna 20-letni Kylian Mbappe, który zdobył dwa gole oraz wywalczył rzut karny. W drugim sobotnim spotkaniu Urugwaj wyeliminował Portugalię po dwóch trafieniach Edinsona Cavaniego. Dwukrotni mistrzowie świata wygrali 2:1 i w 1/4 finału zmierzą się z Francją.

Mecze 3 lipca MŚ 2018

W niedzielę 2 lipca byliśmy świadkami wielkiej sensacji. Hiszpanie niespodziewanie przegrali z gospodarzami turnieju. Mistrzowie świata sprzed 8 lat szybko objęli prowadzenie, ale Rosjanie wyrównali jeszcze w pierwszej połowie. Druga połowa oraz dogrywka nie przyniosły rozstrzygnięcia. O wszystkim zadecydowały rzuty karne, w których podopieczni Stanisława Czerczesowa byli bezbłędni i wygrali 4:3. W drugim niedzielnym meczu Chorwacja grała z Danią. Po 90 minutach gry był remis 1:1. W dogrywce również nie zobaczyliśmy goli, mimo tego że Chorwaci mieli rzut karny, ale Kasper Schmeichel obronił strzał Luki Modricia. Konkurs rzutów karnych był niezwykle dramatyczny, ale ostatecznie lepsi byli podopieczni Zlatko Dalicia, którzy wygrali 3:2.

MŚ 2018 - 3 lipca. Transmisja online

3 lipca na mistrzostwach świata zobaczymy dwa mecze. Jako pierwsze na boisko wybiegną reprezentacje Szwecji i Szwajcarii. Trudno wskazać faworyta tego spotkania, tym bardziej że obie drużyny w fazie grupowej mundialu zaprezentowały się bardzo dobrze. Szwedzi od 1994 roku, kiedy zajęli 3. miejsce na mistrzostwach świata w USA, nie potrafili awansować choćby do ćwierćfinału. Helweci natomiast nigdy nie byli w strefie medalowej. Ich największym sukcesem była gra w ćwierćfinale, jednak ostatni raz awansowali do tej fazy mundialu w 1954 roku, gdy byli gospodarzem imprezy.

Jakie mecze na MŚ 3 lipca?

W drugim meczu 3 lipca zagrają Kolumbia oraz Anglia. Los Cafeteros wygrali grupę H, wygrywając m.in. z Polską 3:0. Anglicy w grupie G zajęli drugie miejsce. Po zwycięstwach nad Tunezją i Panamą, podopieczni Garetha Southgate'a przegrali z Belgią. Stawką meczu Kolumbia - Anglia jest ćwierćfinał mundialu. Trudno jednoznacznie wskazać faworyta meczu, ale wydaje się, że minimalnie większe szansę na zwycięstwo daje się Synom Albionu.

Mecze MŚ 3 lipca. Kto gra i o której?

Szwecja - Szwajcaria 16.00 Sankt Petersburg
Kolumbia - Anglia 20.00 Moskwa

Jakie mecze MŚ 3 lipca?

Przypomnijmy, jeśli po 90 minutach gry będzie remis, o wszystkim zadecyduje dogrywka (2x15 minut). Jeśli i ona nie przyniesie rozstrzygnięcia, zespoły rozegrają konkurs rzutów karnych, który wyłoni zwycięzcę. Drużyny, które we wtorek wygrają swoje mecze, spotkają się w ćwierćfinale. Kto 7 lipca zagra w Samarze w ćwierćfinale? W

MŚ 3 lipca. Gdzie oglądać w tv i internecie?

Obydwa mecze będą transmitowane w telewizji naziemnej. Spotkanie Szwecja - Szwajcaria będzie można zobaczyć na antenie TVP2 oraz TVP Sport, natomiast mecz Kolumbia - Anglia będzie transmitowane w TVP 1 oraz TVP Sport. Transmisje spotkań Szwecja - Szwajcaria oraz Kolumbia - Anglia dostępne będą również na stronie internetowej sport.tvp.pl.

Marta Barczok wspierała reprezentację Polski podczas każdego meczu w Rosji.

Marta Barczok, Miss Euro 2016: Między fankami na trybunach n...

MŚ 2018 w Rosji - warto wiedzieć

• FIFA zarobiła na ostatnim turnieju w Brazylii 2,6 mld dolarów, odnotowując przychód na poziomie 4,8 mld dolarów, gdzie koszty stanowiły 2,2 mld dolarów. Eksperci szacują, że tegoroczne profity FIFA będą na podobnym poziomie co w trakcie ostatniej imprezy.
  • Zwycięska drużyna dostanie nagrodę pieniężną w wysokości 38 mln dolarów! Zespół, który zajmie drugie miejsce zainkasuje 28 mln dolarów, a trzeci 24 mln dolarów.

Jesse Lingard: Odnoszę wrażenie, że nasz zespół przeszedł rewolucję, świadczy o tym panująca w nim atmosfera

źródło: TVN/x-news