https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Morsy w Pieckach pod Bydgoszczą. Woda zimna, ale atmosfera gorąca! Mamy zdjęcia 1 grudnia

ZM
1 grudnia morsy z Bydgoszczy i okolic jak zwykle spotkały się w Pieckach
1 grudnia morsy z Bydgoszczy i okolic jak zwykle spotkały się w Pieckach Dariusz Bloch
Coraz niższe temperatury to coraz lepsze warunki do morsowania. Sezon na chłodne kąpiele w pełni!

Początek grudnia nie przyniósł jeszcze mrozów, ale temperatura nieco spadła. Do tego w niedzielę świeciło słońce, więc warunki do morsowania były całkiem przyjemne. Na plaży w Pieckach zebrali się więc amatorzy chłodnych kąpieli i jak w każdą niedzielę w "sezonie" hartowali swoje organizmy. Woda była zimna, ale atmosfera w grupie - jak zawsze gorąca!

Kąpiele w zimnej wodzie hartują organizm, pozytywnie wpływają na pracę układu odpornościowego, stawy, pozytywnie wpływa na jakoś skóry, a jak twierdzą niektórzy, łagodzą też dolegliwości bólowe. Jest również okazją do świetnego spędzenia wolnego czasu i spotkań z innymi miłośnikami morsowania.

Jak zacząć morsować? Stopniowo i ostrożnie! Do morsowania trzeba się przygotować, można poprzedzić je np. stosowaniem zimnych pryszniców, by powoli przyzwyczajać organizm do chłodnej wody.

Pierwsze morsowanie nie powinno być długie (3-5 minut); osoby rozpoczynające przygodę z morsowaniem mogą wejść do wody nawet na znacznie krócej - zanurzyć się na dosłownie kilkanaście sekund. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji, stanu zdrowia i samopoczucia. Warto zacząć w grupie bardziej doświadczonych morsów, którzy z pewnością posłużą radą!

Morsy z Bydgoszczy i okolic spotykają się w każdą niedzielę o godz. 12 na plaży w Pieckach. Chętnych, by rozpocząć morsowanie zachęcamy, by przed pierwszą próbą zasięgnęli informacji u bardziej doświadczonych morsów.

od 7 lat
Wideo

Magazyn GOL 24 - podsumowanie kolejki Ekstraklasy

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski