expressbydgoski.pl

Montaż nowej sceny obrotowej w Operze Nova. Już w ten weekend „Zniewolony umysł” będzie na obrotach! [zdjęcia]

W poniedziałkowy wieczór (8 października) w Operze Nova rozpoczęto montaż długo wyczekiwanej nowej sceny obrotowej. Scena o wymiarach 12x17 m została

Dariusz Bloch

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/16] Następne

Montaż nowej sceny obrotowej w Operze Nova. Już w ten weekend „Zniewolony umysł” będzie na obrotach!

W poniedziałkowy wieczór (8 października) w Operze Nova rozpoczęto montaż długo wyczekiwanej nowej sceny obrotowej. Scena o wymiarach 12x17 m została wykonana i dostarczona przez niemiecką firmę z 40-letnim doświadczeniem, która wykonywała już podobne urządzenia m.in. dla Opery w Sydney, teatrów muzycznych w Europie czy Japonii.

- Założenie sceny obrotowej umożliwia po czterech latach powrót do repertuaru znakomitego baletu jednego z najzdolniejszych choreografów młodego pokolenia, Roberta Bondary „Zniewolony umysł”. Przypomnijmy, że scenografia Diany Marszałek wymaga osadzenia wielofunkcyjnej „piramidy” na obracanej platformie - informuje Ewa Chałat, specjalista ds. promocji Opery Nova.

Zakup nowej sceny obrotowej umożliwił Projekt Modernizacja Opery Nova - zadanie realizowane w ramach VIII osi Priorytetowej „Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 -2020.

Jeden z najważniejszych polskich baletów współczesnych, stworzony dla baletu Opery Nova na nowej "obrotówce" wystawiony będzie w piątek, sobotę i niedzielę (12, 13 i 14 października).

Rozmowa z Robertem Bondarą, twórcą „Zniewolonego umysł” TUTAJ

Polecamy