Młodzież z Solca już miesza w elicie

4 punkty przywiozła ekipa MLKS Solec Kujawski z inauguracyjnych zawodów ekstraklasy badmintona w Suwałkach.

MLKS to beniaminek 8-zespołowej ekstraligi. Każda drużyna uczestniczy w trzech turniejach, w których spotyka się ze wszystkimi ekipami. Czołowa czwórka spotyka się na końcu w jednym turnieju, który wyłania medalistów.

Na wynik zespołu, w przeciwieństwie do większości dyscyplin, pracują panie i panowie. Mecz składa się z sześciu potyczek: dwóch gier pojedynczych mężczyzn, singla kobiet, debla mężczyzn, debla kobiet oraz miksta.

Za zwycięstwo w meczu zespół inkasuje 3 punkty. Jeżeli wynik spotkania jest remisowy, losuje się jedną z powyższych gier i rozgrywany jest dodatkowy set. Triumfator dopisuje sobie wówczas w tabeli 2, a przegrany 1 oczko.

<!** reklama>MLKS gościł w miniony weekend w Suwałkach. Zaczął od meczu z AZS AGH Kraków. Było 3:3 (punkty dla Solca: Weronika Grudzina oraz deble Miłosz Bochat/Dominik Ziętek i Weronika Grudzina/Magdalena Witek) i potrzebny był dodatkowy set. Wylosowano grę podwójną panów. Bochat i Ziętek minimalnie ulegli krakowianom 22:24 i nasz zespół musiał zadowolić się 1 punktem meczowym.

W drugim spotkaniu solecczanie ulegli srebrnym medalistom sprzed roku, SKB Suwałki 1:5 (wygrał tylko debel Emilia Korpus/Grudzina). Warto przy okazji pochwalić Grudzinę za ambitną grę i minimalną porażkę w trzech setach z Kamilą Augustyn, dwukrotną uczestniczką igrzysk (Pekin i Londyn).

Na zakończenie turnieju solecka młodzież (średnia wieku drużyny to zaledwie 18 lat) pokonała UKS Pszczyna 5:1. Punkty dla MLKS: Grudzina i Bochat w singlach, Korpus/Witek i Bochat/Ziętek w deblach oraz Przemysław Ciastoń/Witek w grze mieszanej.

<!** Image 3 align=none alt="Image 223834" sub="Ekipa MLKS Solec Kujawski w Suwałkach, od lewej: Weronika Grudzina, Magdalena Witek, Przemysław Ciastoń, Emilia Korpus, Miłosz Bochat, Dominik Ziętek">

W drugim turnieju, który odbył się w Białymstoku, pewnie triumfowali gospodarze.

Tabela: 1. UKS Hubal Białystok 9 pkt; 2. SKB Suwałki 9; 3. AZS AGH Kraków 5, 4. AZS UWM Olsztyn 5; 5. MLKS Solec Kujawski 4, 6. UKS Zamość 2; 7. BKS Częstochowa 2; 8. UKS Pszczyna 0.

16-17 listopada MLKS będzie organizatorem kolejnego turnieju. Solecczanie zmierzą się z UKS Białystok i AZS UWM Olsztyn.