Młodzież Abramczyk Polonia Bydgoszcz na podium. Kłopoty Tomasza Orwata

Wiktor Przyjemski
Wiktor Przyjemski Fot. Jarosław Pabijan
We wtorek na torze w Gdańsku rozegrano ostatnią rundę eliminacyjną drużynowych mistrzostw Polski juniorów na żużlu (grupa D).

Zawody zakończyły się wygraną gospodarzy, którzy uzbierali 38 punktów. Liderem Wybrzeża był Karol Żupiński, zdobywca kompletu oczek.

Na 2. pozycji uplasowali się młodzi żużlowcy GKM Grudziądz (33). Podopieczni trenera Roberta Kempińskiego wygrali rywalizację w grupie D i awansowali di finału DMPJ.

Na 3. pozycji ex aequo zmagania nad morzem zakończyli zawodnicy Abramczyk Polonii Bydgoszcz i Apatora Toruń (po 24).

Długo pod znakiem zapytania stał udział we wtorkowych zawodach Tomasza Orwata. Wszystko za sprawą awarii skrzyni biegów w busie 21-latka podczas podróży powrotnej z sobotniego meczu eWinner 1. Ligi w... Gdańsku.

Ostatecznie motocykle Orwata dowiózł we wtorek nad morze team Mateusza Jagły.
W klasyfikacji końcowej grupy D juniorzy Abramczyk Polonii zajęli ex aequo 2. miejsce z Wybrzeżem.