Młodzi poloniści szybcy pod Jasną Górą

Redakcja
Od prawej: Kacper Łobodziński i Mateusz Jagła
Od prawej: Kacper Łobodziński i Mateusz Jagła Tomasz Łobodziński
W Częstochowie rozegrano pierwsze w tym roku rundy Indywidualnych Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski Par Klubowych na miniżużlu (klasa 80-125 centymetrów sześciennych).

W zmaganiach duetów zwycięstwem podzieliły się pary GUKS Speedway Wawrów I oraz Wybrzeża Gdańsk (po 24 pkt). Na najniższym stopniu podium stanęli poloniści (Mateusz Jagła 11 punktów i Kacper Łobodziński 7) oraz startujący w pojedynkę Marcin Turowski z KS Toruń (18 pkt). Rywalizowało 7 par.

Indywidualnie triumfował Mateusz Bartkowiak z Wawrowa (15 punktów). Jagła zajął piąte miejsce - 11 pkt (2, 1, 3, 2, 3), dziewiąty był Łobodziński - 8 (1, 2, 2, 1, 2). Startowało 11 zawodników.

Wiktor Przyjemski
Facebook

Pod Jasną Górą ścigano się także na motocyklach o pojemności 50 centymetrów sześciennych. W klasie OPEN bezkonkurencyjny okazał się Wiktor Przyjemski z Polonii, który wygrał 9 z 11 wyścigów (w dwóch biegach notował defekt na stracie).

W 6-osobowej stawce na 4. miejscu sklasyfikowany został debiutujący w tych rozgrywkach Krzysztof Lewandowski z Polonii.