Mistrzów świata trudno zastąpić

Sławomir Kabat
Bez medalu powróciło czworo naszych sztangistów z mistrzostw Europy w tureckiej Antalyi. Najwyżej na 5. miejscu uplasował się Tomasz Zieliński (Tarpan Mrocza).

<!** Image 2 align=none alt="Image 188250" sub="Bardzo dobry występ zanotował powracający po kontuzji Daniel Dołęga. Na pomoście w Turcji poprawił trzy rekordy życiowe. Fot.: Tymon Markowski">Dla reprezentacji Polski ME były ważnym sprawdzianem przed ustaleniem składu na igrzyska olimpijskie. Pewniakami w kadrze do Londynu są dwaj mistrzowie świata z 2010 roku: Marcin Dołęga (Zawisza) oraz Adrian Zieliński (Tarpan Mrocza) - obaj za zgodą ministerstwa sportu zrezygnowali ze startu, aby lepiej przygotować się do IO.

<!** reklama>Z czwórki przedstawicieli regionu: najbardziej utytułowana Aleksandra Klejnowska-Krzywańska (Zawisza) w wadze 58 kg spaliła rwanie, a w podrzucie z wynikiem 117 kg zdobyła srebrny medal. Krystian Sroka był 7. w kategorii 85 kg - 350 (160+190), Tomasz Zieliński (obaj Tarpan Mrocza) 5. w kategorii 94 kg - 378 (170+208).

Wczoraj na pomoście w Antalyi w wadze +105 kg rywalizował Daniel Dołęga. Zawiszanin uzyskał w dwuboju wynik 404 kg (183+221 kg) - poprawił trzy rekordy życiowe i zajął 8. miejsce. Dzięki udanemu występowi Daniel może liczyć na przyznanie stypendium z ministerstwa sportu.