Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
W meczu 2. kolejki LSK Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz grał w...

Mistrz Polski poza zasięgiem siatkarek Pałacu [ZDJĘCIA KIBICÓW]

W meczu 2. kolejki LSK Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz grał w „Łuczniczce” z Chemikiem Police.
W II secie bydgoszczanki prowadziły z policzankami 11:6 i był to jedyny moment, kiedy kibice w „Łuczniczce” mogli być zadowoleni z gry swoich siatkarek.

Po przegranej 2:3 na parkiecie wicemistrzyń Polski, ŁKS Łódź, bydgoskie siatkarki narobiły apetytu kibicom. Ci zjawili się w „Łuczniczce” licząc, że podobnie - albo i z lepszym wynikiem - będzie przeciwko Chemikowi Police. Niestety, mistrz Polski okazał się zespołem poza zasięgiem bydgoszczanek, które nie wygrały nawet seta. W drużynie z Polic do Bydgoszczy przyjechały byłe siatkarki Pałacu: przyjmująca Anna Grejman i rozgrywająca Marlena Pleśnierowicz (obie nie pojawiły się na parkiecie).
Piotr Matela, nowy szkoleniowiec Banku Pocztowego Pałac Bydgoszcz, który jeszcze w ubiegłym sezonie pracował w drużynie gości, gdzie był asystentem Marcelo Abbondanzy, powiedział po meczu:
- Tylko fragmentami udawało się nam prowadzić w miarę równorzędną walkę. Były długie wymiany, ale decydujące było w nich doświadczenie i umiejętności siatkarek Chemika. Zabrakło nam konsekwencji, zimnej krwi i chłodnej głowy. Z takimi zespołami jak Chemik można zdobyć punkty, ale trzeba grać na pełnię swoich możliwości.
Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - Chemik Police 0:3 (11:25, 21:25, 19:25).
Pałac: Mazurek, Fedusio 6, Ziółkowska 5, Balmas 10, Krzywicka 9, Misiuna 1, Pahor (libero) - Różyńska 5, Jagła.
Chemik: Stysiak 17, Grajber 5, Ogbogu 16, Mirković 7, Busa 15, Chojnacka 1, Krzos (libero) - Bednarek 3.
MVP: Magdalena Stysiak (Chemik).
W innych piątkowych meczach: BKS Bielsko-Biała - PTPS Piła 3:0 (25:19, 25:17, 25:15); KSZO Ostrowiec Św.- Radomka Radom 3:1 (25:21, 18:25, 25:18, 25:23).
Pozostałe mecze 2. kolejki LSK, sobota: #Volley Wrocław - ŁKS Łódź (16.30), Budowlani Łódź - Developres Rzeszów (17.00); niedziela: Legionovia Legionowo - MKS Kalisz (20.00, Polsat Sport).