Miniżużlowe ściganie na poważnie [ZDJĘCIA]

Redakcja
Wiktor Przyjemski w niebieskim kasku
Wiktor Przyjemski w niebieskim kasku Tomasz Czachorowski
W sobotę w Bydgoszczy rozegrano 11. rundę indywidualnych mistrzostw Polski w klasie 80-125 cc.

Wygrał bezkonkurencyjny Mateusz Cierniak z Tarnowa. Drugi był Paweł Tyburski z Gdańska (14 pkt), a trzeci Wojciech Fajfer z Wawrowa (12).

Czwarte miejsce zajął Wiktor Przyjemski z BTŻ Polonia (11 pkt). Tuż za nim uplasował się jego kolega klubowy – Kacper Łobodziński (9 pkt).

Pecha miał inny nasz zawodnik – Krzysztof Lewandowski, który w pierwszym swoim biegu zanotował defekt na starcie. Awaria okazała się bardzo poważna i bydgoszczanin musiał przesiąść się na drugą, słabszą maszynę. Ostatecznie ubierał 4 oczka, co dało mu 13. pozycję.

Przed zawodami ścigali się w klasie 50 centymetrów sześciennych. Emil Maroszek z BTŻ uzbierał 11 punktów i zajął 5. miejsce. Maksymilian Pawełczak zdobył 4, a Maciej Kurzawski 3 oczka (obaj też z BTŻ Polonia).

W przerwach między biegami starszych kolegów na torze prezentował się ponadto 6-letni Oskar Funtowicz z Bydgoszczy.

W niedzielę na Polonii kolejna runda drużynowych mistrzostw Polski w klasie 80-125 cc (11.00). Godzinę wcześniej walczyć będą popularne „pięćdziesiątki”.

Zobacz galerię: XI runda IMP na miniżużlu w Bydgoszczy