Miniżużlowcy BTŻ znów zdobyli Rybnik! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Krzysztof Wypijewski
Podium z Rybnika, od lewej: Trześniewski, Lewandowski i Przyjemski
Podium z Rybnika, od lewej: Trześniewski, Lewandowski i Przyjemski Mariusz Lewandowski
Na torze miejscowych Rybek rozegrano w sobotę kolejną rundę indywidualnych mistrzostw Polski w klasie 80-125 centymetrów sześciennych.

Doskonale spisali się miniżużlowcy Bydgoskiego Towarzystwa Żużlowego, którzy zajęli dwa miejsca na podium.

Wygrał Krzysztof Lewandowski (13 pkt), a trzeci był Wiktor Przyjemski (12). Bydgoszczan przedzielił reprezentant gospodarzy - Paweł Trześniewski (13).

Na piątym miejscu sklasyfikowano Kacpra Łobodzińskiego z BTŻ (11 pkt).

Zawodnicy BTŻ, których trenerem jest Jacek Woźniak potwierdzili tym samym, że lubią startować w Rybniku. Przypomnijmy, że w maju, na otwarcie sezonu, wygrali na Śląsku rywalizację parową, a Lewandowski był trzeci indywidualnie.

aktualizacja

W Rybniku ścigali się też w klasie 50 cc. Trzecie miejsce zajął Emil Maroszek z BTŻ. O podziale miejsc na podium zadecydował wyścig dodatkowy (trzech zawodników miało po 11 pkt). Dorobek pozostałych jeźdźców BTŻ: Maks Pawełczak 6, Maciej Kurzawski 3.