Miniżużlowcy BTŻ w drodze po trzecie złoto [ZDJĘCIA]

Od lewej: Krzysztof Lewandowski, Maciej Kurzawski, Kacper Tuczkowski, Maksymilian Pawełczak, Wiktor Przyjemski, Kacper Łobodziński Facebook
Na torze w Wawrowie rozegrano 1. rundę drużynowych mistrzostw Polski w klasie 80-125 centymetrów sześciennych.

Inauguracyjny turniej dość pewnie wygrali zawodnicy Bydgoskiego Towarzystwa Żużlowego. Podopieczni trenera Jacka Woźniaka uzbierali aż 35 punktów. Klasą błysnął Wiktor Przyjemski, który wygrał sześć wyścigów i zdobył komplet punktów (18).

Aktualnego lidera zmagań o indywidualne mistrzostwo Polski dzielnie wspierali: Krzysztof Lewandowski (9+4) i Kacper Łobodziński (8+1). Pierwszy z nich już w inauguracyjnym starcie został staranowany na ostatnim łuku przez Wojciecha Fajfera z Wawrowa. Bydgoszczanin stracił najlepszy motocykl, do końca turnieju musiał zmagać się z silnym bólem ręki.

Przypomnijmy, że miniżużlowcy BTŻ wygrywali rywalizację drużynową w 2016 i 2017 roku.

W niedzielę w Wawrowie ścigali się także zawodnicy, którzy nie posiadają jeszcze licencji "MŻ". Na 4. miejscu zmagania par ukończył duet BTŻ - Maksymilian Pawełczak i Maciej Kurzawski. Mogło być podium, gdyby nie kontrowersyjna decyzja sędziego Piotra Nowaka z Torunia. W jednym z wyścigów upadł Denis Andrzejczak z Wawrowa. Arbiter wykluczył jadącego kilka metrów przed nim Pawełczaka. Dlaczego? Bo uznał, że zawodnik BTŻ miał kłopoty z płynną jazdą, przestraszył rywala i dlatego Andrzejczak położył maszynę. Bydgoski obóz protestował, ale nic to nie dało.

W zawodach parowych ścigał się także trzeci nasz zawodnik - Kacper Tuczkowski. Wraz z Pawłem Cabanem Jr (Częstochowa) zajęli 7. miejsce.

Wyniki I rundy DMP 85-125cc: