Miniżużlowcy BTŻ dominowali w Rybniku [ZDJĘCIA]

W sobotę w Rybniku zainaugurowano miniżużlowy sezon 2018.

Inauguracyjną rundę indywidualnych mistrzostw Polski w klasie 80-125 cc wygrał Wiktor Przyjemski z Bydgoskiego Towarzystwa Żużlowego (15 pkt). Drugi był jego klubowy kolega - Krzysztof Lewandowski (14), na najniższym stopniu podium stanął Wojciech Fajfer z Wawrowa (11 pkt). Startowało 12 zawodników.

Miniżużlowcy dosiadający popularnych "osiemdziesiątek" ścigali się ponadto w IX Turnieju Pamięci Prezesa Andrzeja Skulskiego (twórca klubu miniżużlowego w Rybniku). Tutaj znów najlepszy okazał się Przyjemski. Pecha miał Lewandowski, który w finale zanotował defekt na starcie.

W Rybniku ścigano się także w klasie 50 cc+. W gronie 13 chłopców szóste miejsce zajął Maksymilian Pawełczak z BTŻ - 7 pkt (2,2,2,1). Trenerem miniżużlowców BTŻ jest Jacek Woźniak.