zm
Zawody European 125cc Youth Track Racing Cup i FIM Track Racing Youth Gold Trophy odbyły się na torze w Gdańsku.

W pierwszym dniu zawodów - o tytuł indywidualnego mistrza Europy - młodzi zawodnicy rywalizowali najpierw w dwóch grupach, potem w półfinałach, finale B i finale A.

Mieszko Mudło był niepokonany w swoich czterech startach grupowych. Potem pewnie pokonał trzech rywali w półfinale i awansował do wyścigi decydującego o tytule. W finale A pokonał Jakuba Plutowskiego, Krzysztofa Harendarczyka i Franciszka Szczyrbę (wykluczony) i stanął na najwyższym stopniu podium.

MIESZKO MUDŁO Z TYTUŁEM MISTRZA EUROPY. ZDJĘCIA:

W niedzielę w Gdańsku odbyły kolejne zawody, tym razem o randze mistrzostw świata - FIM Track Racing Youth Gold Trophy. Wsród reprezentantów Polski znalazł się Mudło oraz Harendarczyk i Plutowski.

Zawodnikowi BTŻ niewiele zabrakło, by ponownie stanąć w Gdańsku na podium. Był najlepszym z trzech startujących Polaków. Z dorobkiem 10 punktów (2,3,2,3) zajął ostatecznie 5. miejsce.

Zawody wygrał Noah Urda z Francji (12 pkt), drugie miejsce zajął Thies Schwer z Niemiec (11+3), a podium uzupełnił reprezentant Ukrainy Makar Levishyn (11+2).