W lutym do Komendy Powiatowej Policji w Świeciu wpłynęło zawiadomienie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Bydgoszczy w sprawie blokowania linii alarmowej.
- Według relacji operatorów kobieta w ciągu dwóch tygodni wykonała 795 połączeń telefonicznych, z których żadne nie było uzasadnione - informują świeccy policjanci. - Jej telefon logował się w Świeciu. Policjanci, którzy zajęli się sprawą, ustalili jej personalia. Okazała się nią 44-letnia mieszkanka Świecia. Sprawa została przekazana do sądu.
8,5 mln fałszywych zgłoszeń na 112. Szef MSWiA: To skrajna nieodpowiedzialność
Źródło:
TVN 24
Funkcjonariusze przypominają, że wykonywanie połączeń na numery alarmowe bez potrzeby i uzasadnienia powoduje blokowanie linii osobom, które mogą potrzebować natychmiastowej pomocy. Jest to zagrożone sankcjami karnymi przewidzianymi w art. 66 Kodeksu wykroczeń. Grozi za to kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł. Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1000 złotych. Przepis ten został znowelizowany i od 18 listopada 2017 roku funkcjonuje w nowym brzmieniu.
Kujawsko-Pomorska Lista Płac 2018. Tak zarabia Straż Miejska...