Siatkarski Metalkasu Pałacu Bydgoszcz i Akademii Tarnów stworzyły w Łuczniczce niesamowite widowisko. Kibice się nie nudzili Dariusz Bloch
W 19. kolejce Tauron Ligi Metalkas Pałac Bydgoszcz spotkał się z Akademią Tarnów. To było niezwykle ważne spotkanie dla układu miejsc na dole tabeli, a przede wszystkim w kontekście walki o utrzymanie w elicie. Bydgoszczanki miały nad rywalkami punkt przewagi. Można było postawić tezę, że kto wygra to spotkanie przybliży się do zapewnienia sobie ligowego bytu.

Metalkas Pałac Bydgoszcz - Akademia Tarnów 3:1
Sety: 36:34, 19:25, 25:23, 27:25
Pałac: Nowakowska 11, Witowska 15, Sikorska 31, Makarewicz 4, Paluszkiewicz 8, Gorzkiewicz 4, Saad (libero) oraz Justka 0, Łyszkiewicz 4, Bałdyga 0.
Akademia: Chmielewska 3, Molenda 16, Usheva 11, Szumera 18, Zakościelna 18, Moscickaya 7, Żurawska (libero) oraz Marcyniuk 0, Szczygieł-Głód 6, Calkins 0.

Stawka meczu sparaliżowała obie ekipy. Gra była rwana i szarpana. W połowie pierwszego seta bydgoszczanki przegrały cztery kolejne akcje. Ta strata utrzymywała się prawie do końca tej partii. Przy stanie 21:24 zaczęła zagrywać Martyna Gorzkiewicz i pałacanki doprowadziły do remisu. Rozpoczęła się dramatyczna i emocjonująca gra na przewagi, w której było mnóstwo wymian. W dwóch decydujących akcjach z przechodzącej piłki zaatakowała Wiktoria Paluszkiewicz, a po chwili Wiktoria Szumera trafiła piłką w antenkę. W sumie ta odsłona gry trwała aż 45 minut.

W drugim secie gospodynie już na początku przegrywały 4:8. Miały kłopoty ze skończeniem ataków w pierwszym tempie i były skutecznie kontrowane przez siatkarki z Tarnowa. Przy stanie 6:12 trener Pałacu Martino Volipini poprosil o czas. To podziałało bo bydgoszczanki odrobiły część strat. Niestety, poprawa była tylko chwilowa.

W trzeciej partii pałacanki wypracowały przewagę 9:5 przy zagrywce Paluszkiewicz. Jednak nie potrafiły utrzymać dobrej jakości gry i roztrwoniły całą przewagę, przegrywając 18:21. Nie poddały się i odzyskały prowadzenie 23:22. I już go nie oddały. Dwa decydujące punkty zdobyły Pola Nowakowska atakiem i Dominika Witowska blokiem.

W czwartej odsłonie bydgoszczanki początkowo wypracowały sobie trzypunktową przewagę. Jednak od połowy seta była zażarta walka punkt za punkt. Znowu doszło do gry na przewagi. Jednak nie była ona tak dramatyczna jak w pierwszym secie. Dwa decydujące punkty zdobyła Joanna Sikorska, którą uznano MVP spotkania. Warto podkreślić, że kapitan bydgoskiego zespołu zdobyła aż 31 punktów.

Dodajmy, że po blisko dwóch i pół godzinach walki w małych punktach był idealny remis 107:107. Jednak ze niezwykle cennego zwycięstwa cieszyły się bydgoskie siatkarki. Jako ciekawostkę podamy, że wideoweryfikacja była używana aż 17 razy!

Zobaczcie także

W następnej kolejce bydgoszczanki czeka wyjazdowy mecz ze Stalą Mielec, a tarnowianki zmierzą się z Rysicami Rzeszów.