Mecz Wisła Płock - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w...

0 1 połowa

Lech Poznań

3

2 1 połowa

• Koniec! Lech Poznań pewnie wygrywa w Płocku 3:0 po dwóch bramkarz Marcina Robaka i jednym trafieniu Radosława Majewskiego! Za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, dobrej nocy!

• Sędzia dolicza trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

• Bardzo lekka, można by wręcz powiedzieć naiwna próba [b]Jose Kante[/b[ omija bramkę gości w bezpiecznej odległości.

• Bardzo groźne zderzenie Lasse Nielsena z piąstkującym piłkę bramkarzem, na szczęście obrońca podniósł się już z murawy.

• Co ciekawe, dzisiejsze zwycięstwo Lecha to dopiero pierwsza wygrana Kolejorza w Płocku na poziomie Ekstraklasy.

• Ostatnia zmiana w dzisiejszym meczu. Mihai Radut zmienia Radosława Majewskiego.

• Maciej Makuszewski urwał się prawym skrzydłem, dośrodkował futbolówkę pod samą bramkę, z najwyższym trudem poza linię końcową sparował ją bramkarz płocczan.

• Dokręcający się do bramki centrostrzał Piotra Wlazło łapie Matus Putnocky.

• Gramy. Z około 25 metrów kąśliwie po ziemi uderzył Darko Jevtić ale nie pomylił się Seweryn Kiełpin.

• Mecz chwilowo przerwany, boisko zostało zadymione przez race.

• 9750 kibiców pojawiło się dziś na stadionie imienia Kazimierza Górskiego w Płocku.

• Wołodymyr Kostewycz pewnie zatrzymuje szukającego dryblingu Giorgiego Merebaszwilego przy linii bocznej.

• Darko Jevtić zmienia Dawida Kownackiego.

• Niezłe dośrodkowanie Dominika Furmana z rzutu wolnego w pole karne Lecha, gospodarze w kilka sekund oddali kilka zablokowanych strzałów, ostatecznie próba Damiana Byrtka z około 10 metrów przeleciała tuż obok słupka!

• Defensywa Kolejorza radzi sobie z wybiciem piłki, po chwili po aucie dla Wisły strzał głową w polu karnym oddał Dominik Furman, pomocnik jednak uderzył metr obok słupka.

• Jose Kante bardzo przytomnym podaniem uruchomił Dimitara Ilieva, ten ostatecznie zdołał wywalczyć jedynie korner.

• Dwa dośrodkowania w krótkim odstępie czasu w wykonaniu najpierw Wołodymyra Kostewycza, a następnie Tomasza Kędziory okazały się niecelne.

• Marcin Kaczmarek szybko przeprowadza trzecią zmianę. Mateusz Piątkowski zmieniony przez Jose Kante.

• Długie zagranie Dominika Furmana do Arkadiusza Recy w pole karne jedynie odbiło się od młodzieżowego reprezentanta Polski, po czym przejął je Matus Putnocky.

• Lechici strzelili trzecią bramkę i wciąż mają ochotę na kolejne trafienia, nadal prowadzą grę. Kolejne minuty to minuty cierpienia dla ekipy Marcina Kaczmarka.

• Druga zmiana w Wiśle Płock. Arkadiusz Reca zastępuje Dominika Kuna.

• Radosław Majewski przebiegł z piłką kilka metrów, po czym uderzył przepięknie, w samo okienko, Seweryn Kiełpin mógł tylko patrzeć na piłkę zmierzającą do siatki. To może być najpoważniejszy z kandydatów do bramki kolejki.

• Kolejorz trafia na 3:0, fantastycznie z dystansu przymierzył Radosław Majewski!

• Dominik Furman otrzymuje żółtą kartkę za odepchnięcie rywala przy wyskoku, przez co będzie pauzował w meczu z Arką w Gdyni.

• Zagranie Dominika Kuna do Mateusza Piątkowskiego wyjściem z bramki zatrzymuje Matus Putnocky.

• Dośrodkowanie Macieja Gajosa przelatuje nad polem karnym Wisły. Grę od bramki wznowi Seweryn Kiełpin.

• Gramy, piłkę ma Lech Poznań!

• W przerwie Lasse Nielsen zmienia Jana Bednarka.

• Piłkarze wracają już na murawę.

• Lech stworzył sobie dwie stuprocentowe sytuacje i je wykorzystał, choć wcale nie zdominował rywali. Istotnie był drużyną lepszą, częściej przebywali na połowie rywala, ale nie prowadził jakiegoś oblężenia. Wiślaków czeka bardzo ciężkie zadanie w drugiej części meczu.

• Koniec pierwszej połowy w Płocku. Do przerwy 2:0 dla Lecha Poznań.

• Sędzia dolicza dwie minuty do pierwszej połowy.

• W końcówce pierwszej połowy do głosu powoli dochodzi Wisła, ale jej zawodnicy uderzają głównie z dystansu i zdecydowanie za lekko.

• Giorgi Merebaszwili efektownie przedziera się przed polem karnym Lecha, ale uderza bardzo niecelnie.

• Siergiej Kriwiec zmieniony już przez Dimitara Ilieva.

• Co ciekawe, zanosi się chyba na zmianę w ekipie gospodarzy. Do sędziego technicznego dotarła informacja z ławki Wisły.

• Dokładne dośrodkowanie Dawida Kownackiego z lewej strony boiska trafiło na głowę Marcina Robaka, który pewnym strzałem podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Źle zachował się kryjący napastnika Damian Byrtek.

• Rozstrzelał się Marcin Robak! 2:0!

• Mocne podanie Macieja Wilusza prosto w pole karne Wisły, gdzie jednak wyłapał je bramkarz beniaminka.

• Radosław Majewski! Były zawodnik Groclinu i Polonii przedarł się w pole karne za pomocą dryblingu przy linii bramkowej, po czym zdecydował się na uderzenie z ostrego kąta - broni Seweryn Kiełpin!

• Patryk Stępiński powalił Tomasza Kędziorę w jego polu karnym w walce o piłkę, rzut wolny dla Lecha.

• Dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego przedłuża Jan Bednarek, a z najbliższej odległości do siatki pewnie pakuje Marcin Robak. Kolejorz wykorzystuje pierwszą stuprocentową sytuację w tym meczu.

• Gol, Kolejorz otwiera wynik meczu! Marcin Robak na 1:0 dla Lecha Poznań!

• Marcin Robak bez przyjęcia próbował odegrać piłkę w pole karne do Radosława Majeckiego, ale posłał piłkę bardzo niedokładnie, ponownie przejął ją Seweryn Kiełpin.

• Dośrodkowanie Dominika Furmana z rzutu wolnego w pole karne Lecha, nieczysto w piłkę trafił Mateusz Piątkowski! Blisko byli wiślacy!

• Póki co na murawie dominuje Lech Poznań, który częściej jest przy piłce, brakuje natomiast konkretów i jakości pod bramką rywala.

• Radosław Majewski uderza zza pola karnego, trafia... w autokar rywala ustawiony za bramką.

• Dośrodkowanie Tomasza Kędziory z prawej strony boiska pewnie wybija Przemysław Szymiński.

• Marcin Robak przepchnął dwóch rywali w polu karnym, był bardzo bliski stanięcia oko w oko z bramkarzem. Mokra piłka odskoczyła jednak napastnikowi, przejął ją Seweryn Kiełpin.

• Uderzenie z dystansu Dawida Kownackiego trafia w przeciwnika, tylko aut dla Lecha Poznań.

• Maciej Makuszewski miał świetny pomysł z podaniem do Marcina Robaka w polu karnym, świetnym wślizgiem popisał się jednak Przemysław Szymiński.

• Płaskie dośrodkowanie Giorgiego Merebaszwilego z lewej strony boiska łapie Matus Putnocky.

• Zablokowany strzał Łukasza Trałki z ponad 20 metrów daje Kolejorzowi rzut rożny.

• Dośrodkowanie Wołodymyra Kostewycza w pole karne z lewej flanki ze spokojem wybija głową Damian Byrtek.

• Radosław Majewski faulowany przez Siergieja Kriwca przy próbie opanowania piłki po odbiorze na własnej połowie.

• Pierwszy gwizdek sędziego, piłkę ma Wisła Płock!

• Czas na losowanie stron...

• Piłkarze wychodzą już na murawę stadionu w Płocku!

• Kolejorz zgromadził w Płocku sporą widownię.

• Wisła zagra dziś w formacji 4-2-3-1, Lech natomiast wyjdzie w ustawieniu 4-3-3.

• Lech wobec dzisiejszego remisu Jagiellonii może odrobić nieco straty i zbliżyć się do lidera na odległość czterech punktów. Wisła myśląc o grze w górnej ósemce potrzebuje punktów, szczególnie wobec dzisiejszego zwycięstwa Pogoni Szczecin w Chorzowie.

• Rezerwowi Lecha: Jasmin Burić, Darko Jevtić, Lasse Nielsen, Nicki Bille Nielsen, Mihai Radut, Marcin Wasielewski i Abdul Aziz Tetteh.

• Rezerwowi Wisły: Mateusz Kryczka, Kamil Sylwestrzak, Bartłomiej Sielewski, Maksymilian Rogalski, Dimitar Iljev, Arkadiusz Reca i Jose Kante.

• Znamy składy obu drużyn!

• Wita Państwa Piotr Bernaciak, zaczynamy relację live z meczu Wisła Płock - Lech Poznań!

Jakub Treć

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

Mecz Wisła Płock - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Waldemar Wylegalski

Mecz Wisła Płock - Lech Poznań ONLINE. W najciekawszym sobotnim meczu 29. kolejki Lotto Ekstraklasy Wisła Płock podejmie Lecha Poznań. Na stadionie im. Kazimierza Górskiego organizatorzy spodziewają się kompletu widzów. Naprzeciw siebie staną dwa zespoły, których piłkarze niewątpliwie potrafią grać efektowny futbol, który ogląda się z przyjemnością. Co ciekawe Lech jeszcze nigdy w Płocku nie wygrał. Czy tym razem się to uda? Początek spotkania o godzinie 20:30.

Mecz Wisła Płock - Lech Poznań ONLINE

Całkiem możliwe, że obydwa zespoły spotkają się po raz trzeci w tym sezonie. Żeby tak się jednak stało beniaminek z Płocka potrzebuje zdobyć jeszcze jakieś punkty w dwóch ostatnich kolejkach sezonu zasadniczego.
Oczywiście w dzisiejszym spotkaniu faworytem będzie aktualnie czwarty zespół w tabeli, ale Wisła nie jest bez szans. Wiosną już wielokrotnie pokazywała ofensywny futbol i kilka razy potrafiła odwrócić losy spotkania na swoją korzyść. Tak było chociażby w ostatniej kolejce, wówczas Nafciarze wygrali mecz z Górnikiem w Lublinie 3:2, mimo tego, że do 57. minuty przegrywali 0:2. Na stadion w Płocku ma przyjść rekordowa liczba kibiców w tym sezonie, blisko 10 tysięcy.

- Cieszy nas ten mecz z kilku względów. Gramy o górną ósemkę, cały czas mocno w to wierzymy i walczymy. Wiemy, że gramy z przeciwnikiem, który ściągnie na trybuny mnóstwo kibiców. Będzie to z pewnością piłkarskie święto w Płocku także na pewno jest to wielkie wydarzenie i ważny moment w tej części sezonu – mówi trener Kaczmarek.

Jeden z najdłużej pracujących trenerów w Polsce ma jednak świadomość klasy przeciwnika, którego docenia i wymienia w gronie głównych kandydatów do tytułu mistrzowskiego. - Kilka zespołów ma nadal szansę grać w grupie mistrzowskiej, także myślę, że będzie to się toczyć do samego końca. Pierwszą szansą jest mecz z Lechem, gdzie możemy te punkty zdobyć. Zdajemy sobie sprawę z trudności zadania, bo gramy z zespołem topowym w Polsce, który za wiele nie przegrywa, nie traci prawie w ogóle bramek. W naszej ekstraklasie ostatnio przytrafiła mu się porażka z Legią, ale widzieliśmy jak ten mecz wyglądał, że stał na wysokim poziomie jak na polskie realia. Ale to dobrze trzeba sobie stawiać wysokie cele i wyzwania. Jeżeli mamy być w tej pierwszej ósemce, to musimy też sobie radzić z takimi przeciwnikami. Ja wierzę głęboko w swój zespół i w to, że powalczymy w tym meczu – zapewnia trener.

Lech Poznań w rundę wiosenną wszedł z niesamowitym rozpędem, wygrywając mecz za meczem. Ostatnio jednak zawodników Kolejorza dopadła mała zadyszka, bowiem w trzech spotkaniach zdobyli zaledwie dwa punkty. Najbardziej piłkarzy Lecha boli ostatnia porażka z Legią, zwłaszcza okoliczności w jakich do tego doszło. Lecha pogrążył jego były zawodnik Kasper Hamalainen strzelając bramkę w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry. Po tym spotkaniu kilku zawodników narzekało na drobne urazy, ale trener Bjelica zapewnia, że ma dobrą sytuację kadrową przed meczem w Płocku.

- Darko Jevtić jest w pełni dyspozycji, tak samo Tomasz Kędziora. Oni trenowali normalnie, jedynie Szymon Pawłowski nie jest w pełni gotowy. Nie trenował cały tydzień. Reszta zawodników jest do mojej dyspozycji i w dobrej formie – mówi trener Bjelica.

Lech jeszcze nigdy nie wygrał w Płocku, ale chorwacki szkoleniowiec Kolejorza kompletnie nie przejmuje się statystykami. - Chcemy wygrywać, nie patrzę na to co było kilka lat wcześniej. Dla mnie liczy się aktualna forma moich zawodników i jutrzejszy mecz. Wierzę, że jutro uda się nam wygrać – zapewnia Chorwat.

Trener Bjelica jak zwykle w tajemniczy sposób odpowiada na pytania. Zdążył już do tego przyzwyczaić, nie był chętny do wymieniania mocnych stron Wisły Płock. Wszelkie informacje Chorwat woli zachować dla siebie i swoich piłkarzy. - Wiemy wszystko o rywalu, ale jestem skoncentrowany tylko na swojej drużynie. Jeśli będziemy na swoim poziomie, to będziemy mieli dużą szansę, żeby wygrać jutrzejszy mecz. Musimy być jednak bardzo skoncentrowani. Wisła ma dobrą drużynę i potrafi grać nieźle z kontrataku – podsumował trener.

Z pewnością większość kibiców zastanawia się nad tym, który napastnik wybiegnie w Płocku od pierwszej minuty, czy Robak czy Kownacki. Młody zawodnik po ostatnim meczu z Legią, był dość mocno krytykowany za swoją grę. Zarzucano mu nieporadność w walce z obrońcami Legii. Marcin Robak już wielokrotnie w tym sezonie pokazał, że trener może na niego liczyć. W miejsce kontuzjowanego Pawłowskiego prawdopodobnie wejdzie Mihai Radut.

Nieco bardziej rozmowny był trener Marcin Kaczmarek, który komplementował drużynę Lecha. - Lech ma swój cel mocno określony, mianowicie mistrzostwo Polski i dla nich to jest zawsze cel numer 1. Na pewno w tym meczu z Legią położyli swoje wszystkie argumenty na stół. Tak się zdarzyło, że trafili na przeciwnika o określonej jakości, głównego faworyta do mistrzostwa, który okazał się w końcówce meczu lepszy. Zdajemy sobie sprawę, że będzie podział punktów i każde oczko i każde trzy punkty dla tych zespołów walczących o najwyższe cele są na wagę złota, także Lech, to trudny przeciwnik, tak jak powiedziałem z najwyższej półki, ale trzeba podjąć to wyzwanie i starać się przeciwstawić. Myślę, że będzie to dobre widowisko – zapowiadał trener Kaczmarek.

- Postaramy się swoje atuty uwypuklić w tym meczu, bo niewątpliwie takie mamy szczególnie grając u siebie, ale każdy zespół w Ekstraklasie ma słabsze momenty, będziemy starali się je wykorzystać. Oczywiście analizowaliśmy grę Lecha. To nie jest tak, że nie można ich w jakiś sposób ugryźć. Oczywiście jest to szalenie trudne, ale wydaje mi się, że będziemy mieli pomysł na ten mecz i mam nadzieję, że być może przy odrobinie szczęścia, bo to też jest potrzebne będziemy potrafili zapunktować – kończył Marcin Kaczmarek. Wypada jedynie wierzyć trenerowi Wisły w te zapowiedzi i oczekiwać świetnego widowiska. Jesienią lepszy był Lech, który wygrał 2:0 i tak naprawdę od tamtego spotkania zaczął regularnie punktować. Teraz również mecz z Wisłą może być swego rodzaju przełamaniem i wejściem na zwycięską ścieżkę.

Ostatnie mecze w Lotto Ekstraklasie:

Wisła Płock:
Górnik 2:3 Wisła (8 kwietnia 2017)
Wisła 4:1 Cracovia (1 kwietnia 2017)
Wisła Kraków 3:2 Wisła Płock (17 marca 2017)

Przewidywane składy:

Wisła Płock: Kiełpin – Stefańczyk, Szymiński, Byrtek, Stępiński – Furman, Wlazło, Merebaszwili, Kriwiec, Kun – Piątkowski
Lech Poznań: Putnocky – Kędziora, Nielsen, Bednarek, Kostewycz – Majewski, Trałka, Gajos, Jevtić, Radut – Robak

Mecz Wisła Płock - Lech Poznań TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu rozpocznie się o godzinie 20:10 w Canal+ Sport. Początek transmisji ze spotkania Wisła Płock - Lech Poznań o godzinie 20:25. Mecz komentować będą Adam Marchliński i Tomasz Wieszczycki (z Płocka).

20:30 mecz Wisła Płock - Lech Poznań