Mecz Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w...

1

1 1 połowa

• To tyle na dzisiaj, za uwagę dziękuje Piotr Bernaciak, dobrego wieczoru!

• Górna ósemka Ekstraklasy: Jagiellonia, Legia, Lech, Lechia, Wisła K, Pogoń, Bruk-Bet, Korona. Dolna ósemka: Zagłębie, Wisła P, Śląsk, Cracovia, Ruch, Arka, Piast, Górnik.

• Komplet wyników. Piast - Jagiellonia 0:1, Cracovia - Legia 1:2, Lech - Ruch 3:0, Górnik - Wisła K 3:1, Korona - Bruk-Bet 0:1, Arka - Wisła P 1:1, Zagłębie - Śląsk 1:1.

• Pogoń Szczecin bardzo ambitnie rozegrała drugą połowę tego spotkania, za co dostaje nagrodę w postaci trzech punktów i pewnej obecności w górnej ósemce.

• Koniec spotkania w Szczecinie! Pogoń po świetnym meczu wygrywa z Lechią 3:1!

• W końcówce kartką ukarany Lukas Haraslin.

• Mocne podanie do Adama Frączczaka w pole karne, napastnik Pogoni z ostrego kąta nie trafia w bramkę.

• Druga połowa potrwa o cztery minuty dłużej.

• Lekka wrzutka Lukasa Haraslina z lewej strony boiska ląduje w rękawicach Jakuba Słowika.

• Doskonałe dośrodkowanie Rafała Wolskiego z rzutu wolnego do Marco Paixao, Portugalczyk uderza obok słupka z dwóch metrów.

• Nadir Ciftci z kartką za dyskusje z arbitrem.

• Słabe, lekkie podanie Rafała Wolskiego w pole karne Pogoni nie trafia do żadnego z kolegów, wzrokiem odprowadza je Jakub Słowik.

• Lechia utrzymuje się przy piłce dłużej, ale jest już chyba pogodzona z losem, nie potrafi zamienić tego w konkrety.

• Jeszcze jedna dynamicznie rozegrana akcja Portowców. Dośrodkowanie z lewej strony boiska, wydawało się już, że nikt do niego nie dotrze, sztuka ta udała się w ostatniej chwili Spasowi Delewowi, Bułgar w trudnej sytuacji uderza obok słupka.

• Dawid Kort żegnany przez kibiców oklaskami, pomocnik opuszcza boisko, wygląda na to, że nabawił się jakiejś (oby niegroźnej) kontuzji. Zmienia go Nadir Ciftci.

• Grzegorz Kuświk faulowany przy narożniku boiska. Rzut wolny dla Lechii, która w ostatnich minutach gra bardzo źle.

• 6961 kibiców na stadionie w Szczecinie.

• Ostatnia zmiana w Lechii Gdańsk. Lukas Haraslin zmienia Flavio Paixao.

• Taką grę Pogoni aż chce się oglądać - ciężko uwierzyć, że to ta sama ekipa, która była uważana za mało ciekawą w meczach ligowych.

• Piotr Nowak wchodzi all-in. Grzegorz Kuświk melduje się na murawie w miejsce Ariela Borysiuka.

• Szybki kontratak Pogoni okazał się zabójczy. Kamil Drygas błyskawicznie dograł piłkę na lewe skrzydło do urywającego się obronie Adama Gyurcso, Węgier dośrodkowuje w pole karne bardzo dokładnie na głowę Dawida Korta, który zdobywa swojego drugiego gola w tym meczu.

• Goooool! Dawid Kort! Piękna główka, 3:1 dla Pogoni!

• Naiwne podanie Jakuba Wawrzyniaka ze spokojem przejęte przez defensywę Pogoni. W grze gości widać ogromną frustrację, ale i nerwowość.

• Jak on tego nie strzelił? Szybka akcja gdańszczan na lewym skrzydle, Rafał Wolski dośrodkowuje pod samą bramkę do Marco Paixao, Portugalczyk nie trafia do siatki z kilku metrów, uderzając ponad poprzeczką! Co za pudło!

• Jakby tego było mało, Lech Poznań strzela Ruchowi trzeciego gola. Lechia jest coraz bliżej czwartego miejsca po rundzie zasadniczej.

• Trener Piotr Nowak reaguje błyskawicznie. Milos Krasić zmieniony przez Simeona Sławczewa.

• Znakomity przerzut Mateusza Matrasa na prawą stronę boiska do Spasa Delewa rozpoczął akcję bramkową gospodarzy. Bułgar odgrywa piłkę pod bramkę do Dawida Korta, pomocnik wykorzystuje bierną postawę obrońców i trafia do siatki!

• Pogoń ponownie wychodzi na prowadzenie! 2:1, na listę strzelców wpisuje się Dawid Kort!

• Dawid Kort przebiegł z piłką kilkanaście metrów na połowie Lechii i zdecydował się na mocny strzał zza szesnastki, ale była to bardzo niecelna próba.

• W Kielcach pada ważna bramka. Bruk-Bet Termalica prowadzi z Koroną 1:0, co wypycha kielczan poza górną ósemkę. Nie wpływa to jednak na miejsce w tabeli Pogoni, która pozostaje na siódmym miejscu.

• Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu. Marcin Listkowski zmieniony przez Kamila Drygasa.

• Ricardo Nunes faulowany przez Rafała Janickiego w okolicach lewego narożnika boiska, groźna okazja do dośrodkowania futbolówki w szesnastkę Lechii.

• Druga połowa rozpoczęła się od wymiany ataków z obu stron - takie tempo chcemy oglądać do końca spotkania.

• Milos Krasić wrzucił piłkę niecelnie, Pogoń rusza z kontratakiem.

• Rafał Wolski wykonywał rzut rożny dla Lechii, obrona Pogoni poradziła sobie, ale tylko na chwilę, za moment kolejny korner dla gości.

• Głębokie dośrodkowanie Spasa Delewa nie dotarło do żadnego z zawodników, Dusan Kuciak miał sporo szczęścia po tym jak sam nie zdążył do tej piłki.

• Marco Paixao szukał nieszablonowego zagrania piłki przed polem karnym Pogoni, choć mógł i powinien uderzać na bramkę. W konsekwencji jego próba ostatecznie zostaje zablokowana.

• Mecz wznowiony, piłka dla Pogoni Szczecin!

• Zawodnicy wracają już na murawę stadionu im. Floriana Krygiera w Szczecinie.

• Wobec remisu Korony Pogoń zajmuje siódme miejsce w tabeli i ma tyle punktów, ile ósma Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

• Mamy już przerwę we wszystkich meczach tej kolejki. Wyniki: Piast - Jagiellonia 0:1, Cracovia - Legia 1:1, Lech - Ruch 2:0, Górnik - Wisła 1:0, Korona - Bruk-Bet 0:0, Zagłębie - Śląsk 1:1, Arka - Wisła 1:0.

• Oglądamy niezły mecz, nieco lepiej grają goście, którzy prowadzili grę przez większość pierwszej części meczu, póki co jednak jest remis, który spycha Lechię na czwarte miejsce w tabeli.

• Koniec pierwszej połowy - do przerwy w derbach Pomorza remis 1:1!

• Bardzo dużo fauli oglądamy w końcówce pierwszej połowy, zawodnicy pozwalają sobie na zdecydowanie zbyt wiele.

• Zaostrzyło nam się to spotkanie w końcówce pierwszej połowy. Rafał Wolski atakuje wślizgiem Spasa Delewa i także dostaje kartkę.

• Upomniany również Sławomir Peszko za przerwanie akcji Pogoni - to już jego 10. kartka w tym sezonie.

• Dawid Kort kolejnym zawodnikiem ukarany kartką, został on upomniany za przewinienie na Rafale Wolskim.

• Wrzutka Rafała Wolskiego z rzutu rożnego łatwo wybita przed szesnastkę, tam dopada do niej Ariel Borysiuk, zawodnik wypożyczony z QPR popisuje się pięknym przerzutem, piłka ponownie trafia do Wolskiego, jego znacznie lepsze dośrodkowanie pod bramkę wybija z trudem obrona!

• David Niepsuj z pierwszą żółtą kartką za popchnięcie przedzierającego się lewym skrzydłem Sławomira Peszki.

• Szybkie podanie do niekrytego w polu karnym Flavio Paixao, Portugalczyk składał się do strzału zdecydowanie za długo, został w końcu zablokowany przez wracającego obrońcę.

• Po lepszym początku Pogoni do głosu doszła Lechia, a po straceniu gola Portowcy kompletnie stracili inicjatywę. Gra gospodarzy wygląda teraz bardzo słabo.

• Na spalonym także Milos Krasic, ale Lechia przeprowadziła kolejną bardzo efektowną, kombinacyjną akcję, która zakończyła się groźną główką byłego piłkarza Juventusu.

• Flavio Paixao złapany na spalonym po długim podaniu od Pawła Stolarskiego z połowy Lechii.

• Ależ podanie Spasa Delewa w pole karne, górna piłka do Dawida Korta, pomocnik przyjmuje futbolówkę i składa się do strzału z przewrotki, ale trafia wprost w bramkarza!

• Z rzutu wolnego bezpośrednio na bramkę uderzał Adam Gyurcso, na posterunku pozostał Dusan Kuciak, który zdołał złapać piłkę.

• Flavio Paixao efektownym zwodem minął Ricardo Nunesa na prawym skrzydle, zrobił sobie miejsce do dośrodkowania futbolówki, jednak wykonał je bardzo niedokładnie.

• Rafał Wolski otwierającym podaniem uruchomił na lewym skrzydle Jakuba Wawrzyniaka, lewy obrońca dośrodkowuje dokładnie do Milosa Krasicia w polu karnym, Serb przepięknym wolejem posyła piłkę do siatki!

• Ale odpowiedź gości! Milos Krasić pięknie wykończył dośrodkowanie, 1:1 w Szczecinie!

• David Niepsuj faulowany we własnym polu karnym przez Milosa Krasicia, Serb kopnął (na szczęście niezbyt mocno) swojego przeciwnika w głowę.

• Można się było jeszcze zastanawiać, czy strzelec gola nie był na spalonym, sytuacja wyglądała na kontrowersyjną, ale powtórki pokazały, że linię spalonego złamał Rafał Janicki.

• Tuż przed 12. bramką Adama Frączczaka w tym sezonie na trybunach pojawiła się oprawa z herbem Pogoni.

• Znakomite dośrodkowanie z lewej strony boiska trafia na głowę Spasa Delewa, jego główkę znakomicie broni Dusan Kuciak, Słowak był jednak bezradny przy dobitce snajpera kapitana Pogoni Szczecin!

• Gooool! Adam Frączczak! Pogoń na prowadzeniu!

• Świetne prostopadłe podanie od Mateusza Matrasa do urywającego się w polu karnym Spasa Delewa, reprezentanta Bułgarii wyjściem z bramki do błędu zmusił Dusan Kuciak, ważna interwencja bramkarza Lechii Gdańsk!

• Pierwsze minuty tego spotkania stoją pod znakiem licznych ataków gospodarzy, którzy są na ten moment stroną dominującą na boisku.

• W Poznaniu Lech wychodzi na prowadzenie w meczu z Ruchem, przez co Lechia spada na czwartą pozycję w tabeli.

• Efektowna interwencja w wykonaniu Jarosława Fojuta przerywa akcję Lechii przy linii bocznej.

• Efektowny "centrostrzał" w wykonaniu Ricardo Nunesa nad poprzeczką przenosi Dusan Kuciak - to była pierwsza groźna próba Portowców w tym meczu.

• Lechiści spróbowali krótkiego rozegrania stałego fragmentu gry, piłkę stracił szukający dryblingu przy linii bocznej Rafał Wolski.

• Pierwszy rzut rożny w meczu po zablokowanym dośrodkowaniu Sławomira Peszki z lewej strony pola karnego.

• Pogoń zaczyna swoje ataki od długiej piłki od Adama Frączczaka w kierunku Spasa Delewa, przytomnie jednak wyłapał je Dusan Kuciak.

• Po chwili oczekiwania pierwszy gwizdek sędziego i piłka w grze, mają ją gdańszczanie!

• Losowanie za nami, mecz rozpocznie Lechia Gdańsk.

• Zawodnicy pojawiają się właśnie na murawie!

• W Szczecinie wszystko już gotowe, czekamy tylko na piłkarzy.

• Faworytem spotkania są niewątpliwie goście z Gdańska, ale derby Pomorza w ostatnich latach oglądało się bardzo ciekawie, liczymy, że dziś będzie równie dobrze!

• Zagrożeni pauzą w następnym spotkaniu są dziś Ariel Borysiuk oraz Adam Gyurcso - obaj rozpoczynają mecz w wyjściowych składach.

• Sędzią spotkania będzie Paweł Raczkowski z Warszawy.

• Rezerwowi Lechii: Oliver Zelenika, Simeon Sławczew, Sebastian Mila, Michał Mak, Grzegorz Kuświk, Lukas Haraslin i Joao Nunes.

• Rezerwowi Pogoni: Dawid Kudła, Mate Tsintsadze, Kamil Drygas, Nadir Ciftci, Seiya Kitano, Hubert Matynia i Robert Obst.

• W przerwie i po spotkaniu podamy wyniki wszystkich spotkań Lotto Ekstraklasy. Poinformujemy także o ostatecznym układzie tabeli i składzie obu grup.

• Lechia przed tą kolejką zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Pogoń natomiast jest szósta i ma duże szanse, by znaleźć się w grupie mistrzowskiej. Będziemy na bieżąco informować o sytuacji w innych meczach.

• Obie drużyny występują dziś w swoich najmocniejszych składach, liczymy więc na bardzo dobre widowisko.

• Znamy składy obu zespołów - znaleźć je można w panelu po prawej stronie serwisu!

• Wita Państwa Piotr Bernaciak, zaczynamy relację live z meczu Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk!

Bartosz Głąb

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

Mecz Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Przemyslaw Swiderski

Mecz Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk ONLINE. W ostatniej kolejce rundy zasadniczej Lotto Ekstraklasy Pogoń Szczecin podejmie na własnym stadionie Lechię Gdańsk. Będzie to zwłaszcza ważne spotkanie dla Pogoni Szczecin, która co prawda przed tą kolejką jest w grupie mistrzowskiej, ale ma zaledwie jeden punkt przewagi nad grupą spadkową. Relacja na żywo w GOL24.pl!

Mecz Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk ONLINE

Ostatnia kolejka rundy zasadniczej z wielu względów zapowiada się niezwykle emocjonująco. Zwłaszcza dla Pogoni Szczecin będzie to mecz, który zdecyduje o postrzeganiu w kontekście całego sezonu.
Zapewne ich celem na tegoroczne rozgrywki Lotto Ekstraklasy była grupa mistrzowska i przed tą kolejką cel jest wykonywany w stu procentach. Jednak minimalne potknięcie może spowodować, że na mecie wypadną z grupy mistrzowskiej i będzie ich czekać szalenie nerwowa końcówka sezonu w grupie spadkowej.

W tej chwili Pogoń ma na swoim koncie zgromadzone 39 punktów i zajmuje szóste miejsce w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy. Tyle samo punktów ma jednak również siódma Korona Kielce i ósma Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Ale to nie one są największym zagrożeniem "Portowców",a dwa zespoły które plasują się niżej. Dziewiąta Wisła Płock i dziesiąte Zagłębie Lubin mają zaledwie jeden punkt mniej od wspomnianej wcześniej trójki i na pewno nie mniejszy apetyt na grupę mistrzowską i spokojną końcówkę sezonu.

Teraz tak, zarówno Wisła Płock jak i Zagłębie Lubin w ostatniej kolejce będą grać z niżej notowanymi rywalami, czyli teoretycznie będą faworytami w przeciwieństwie do Pogoni Szczecin. Wisła Płock na wyjeździe w Gdyni zespół Arki, która ostatnio jest w fatalnej formie, przegrywa wszystko jak leci, ale za sprawą trenera Leszka Ojrzyńskiego w ostatnim spotkaniu z Lechią Gdańsk gra Arki wyglądała już nieco lepiej. Zagłębie Lubin natomiast podejmie u siebie Śląsk Wrocław i to będzie prawdziwa zagadka, bo wrocławianie grają w kratkę i ciężko określić ich aktualną formę.

Warto jeszcze dodać, że zwłaszcza ewentualny remis dzisiaj Bruk-Bet Termaliki Nieciecza z Koroną Kielce może postawić Pogoń w przypadku jej porażki również w bardzo trudnym położeniu, bo wtedy tylko jedna drużyna z grupy spadkowej będzie musiała wygrać żeby wskoczyć na miejsce "Portowców". Wariantów rozstrzygnięć jest bardzo dużo i wszystko wyjaśni się dzisiaj wieczorem.

Sytuacja Lechii Gdańsk jest znacznie mniej zagmatwana. Lechiści są w tej chwili na trzeciej pozycji i mają trzy punkty straty do liderującej Jagiellonii Białystok, oraz dwa do drugiej Legii Warszawa. Czwarty w klasyfikacji Lech Poznań ma punkt mniej od gdańszczan. Tutaj dzisiejszy wyniki wydają się nie być kluczowe dla rozstrzygnięć całego sezonu, bo każdy wynik będzie dało się jeszcze zniwelować w następnych siedmiu kolejkach, bo jak wiemy po dzisiejszej kolejce tabela Lotto Ekstraklasy zostanie podzielona na pół i różnica między drużynami zmaleje dwukrotnie.

Ostatni raz oba zespoły mierzyły się na początku listopada ubiegłego roku. Wtedy w Gdańsku na Stadionie Energa Gdańsk padł remis 1:1, a spotkanie rozstrzygnęło się jeszcze w pierwszej połowie. Najpierw już w 9. minucie wynik meczu otworzył Rafał Wolski, a w samej końcówce pierwszej części gry do wyrównania doprowadził Adam Frączczak. Obu zawodników powinniśmy oglądać od pierwszej minuty w dzisiejszym spotkaniu.

NIE ZAGRAJĄ

Pogoń Szczecin: Murawski (kontuzja), Rudol (kartki)

Lechia Gdańsk: Wojtkowiak (kontuzja), Milinković-Savić (dyskwalifikacja)

PRZEWIDYWANE SKŁADY

Pogoń Szczecin: Słowik - Niepsuj, Rapa, Fojut, Nunes - Delev, Matras, Listkowski, Kort, Gyurcso - Frączczak

Lechia Gdańsk: Kuciak - Stolarski, Janicki, Maloca, Wawrzyniak - F. Paixao, Krasić, Borysiuk, Wolski, Peszko - M. Paixao

FORMA W OSTATNICH MECZACH

Ruch - Pogoń 1:2 (Lotto Ekstraklasa)
Pogoń - Arka 5:1 (Lotto Ekstraklasa)
Pogoń - Lech 0:1 (1/2 Pucharu Polski)
Legia - Pogoń 2:0 (Lotto Ekstraklasa)
Pogoń - Jagiellonia 0:0 (Lotto Ekstraklasa)

Lechia - Arka 2:1 (Lotto Ekstraklasa)
Piast - Lechia 1:1 (Lotto Ekstraklasa)
Lechia - Zagłębie 1:0 (Lotto Ekstraklasa)
Lechia - Legia 1:2 (Lotto Ekstraklasa)
Ruch - Lechia 2:1 (Lotto Ekstraklasa)

SĘDZIA

Paweł Raczkowski (Warszawa) - międzynarodowy arbiter, który w tym sezonie już prowadził cztery spotkania Ligi Europejskiej. W rodzimej lidze trzykrotnie sędziował Lechii Gdańsk. Jeszcze w sierpniu ubiegłego roku bezbramkowo zremisowała we Wrocławiu ze Śląskiem, potem w połowie grudnia przegrała w Kielcach z Koroną 0:2, a na inaugurację tegorocznych rozgrywek zremisowała w Niecieczy z Bruk-Bet Termalicą 1:1. Sędzia Raczkowski natomiast raz sędziował spotkanie Pogoni Szczecin w tym sezonie. Pod koniec października zeszłego roku wygrała w Szczecinie z Ruchem Chorzów 2:1.

Sonda

Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Mecz Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk TRANSMISJA TV

Multiliga w Canal+ Sport rozpocznie się o godzinie 17:00. Początek transmisji z meczu Pogoń - Lechia o godzinie 17:55 w nSport+. Spotkanie prosto ze stadionu w Szczecinie skomentują Rafał Dębiński i Rafał Murawski. Na murawie w roli reporterów będą pracować Sonia Śledź i Michał Wodziński.

18:00 mecz Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk