Mapa pedofilii w polskim Kościele - NOWE PRZYPADKI przestępczości seksualnej księży!

mik, nielekajciesie.org.pl, przemoc.gov.plZaktualizowano 
Mapa pedofilii w polskim Kościele została uruchomiona 7 października 2018 roku. W styczniu została zakualizowana i teraz jest na niej znacznie więcej informacji niż niedawno...
Mapa pedofilii w polskim Kościele została uruchomiona 7 października 2018 roku. W styczniu została zakualizowana i teraz jest na niej znacznie więcej informacji niż niedawno... Maps Google, Pixabay
Mapa pedofilii w polskim Kościele została zaktualizowana. Ponad 300 nowych przypadków przestępczości seksualnej księży! Przypomnijmy, to inicjatywa Fundacji "Nie Lękajcie Się" oraz posłanki Joanny Scheuring-Wielgus.

- Mapa pedofilii ma być punktem zero. Udostępnimy ją w internecie. Będzie podzielona na cztery punkty. Pierwszy to ci, którzy zostali prawomocnie skazani. Drugi punkt to dobrze udokumentowane doniesienia medialne. Trzeci - świadectwa ofiar, które boją się mówić o swoim doświadczeniu publicznie. Czwarty punkt to udokumentowane już ofiary - mówiła Joanna Scheuring-Wielgus w TOK FM. Mapę niedawno zaktualizowano.

Mapa pedofilii w Kościele została zaktualizowana. Przybyło na niej punktów, gdzie księża wykorzystywali nieletnie ofiary. Na mapie znajdziemy aktualnie 380 ofiar ksieży pedofilów

Ta mapa jest tylko wierzchołkiem góry lodowej - informują twórcy mapy

Na mapie zaznaczono 380 ofiar księży i osób duchownych, 90 przypadków zgłoszeń osób poszkodowanych, 81 sprawców z wyrokami sądowymi, 84 opisywane przez media sprawy. Autorzy mapy podkreślają, że jest ich o wiele więce. Mapa nadal będzie aktualizowana. Do fundacji zgłosiło się prawie 300 ofiar duchownych i pracowników kościoła.
"Ta mapa jest tylko wierzchołkiem góry lodowej. Nie pokazuje skali pedofilii w polskim Kościele” – informuje Fundacja "Nie lękajcie się", opiekująca się ofiarami duchownych przestępców seksualnych. "Specyfika przestępstw seksualnych wobec dzieci polega na tym, że ogromna większość z nich nigdy nie wychodzi na światło dzienne. W przypadku przestępstw popełnianych przez osoby duchowne tabuizacja problemu jest jeszcze intensywniejsza ze względu na pozycję społeczną i autorytet nadany sprawcom przez Kościół" – dodają twórcy mapy.

Pedofilia w kościele - skala zjawiska w Polsce.

Mapa pedofilii w Kościele. Co oznaczają poszczególne kolory?

Na mapie znalazły się cztery rodzaje oznaczeń:

 • czarne – miejsca, w których przestępstw dopuszczali się duchowni skazani za czyny pedofilne. Na mapie podano ich inicjały, krótki opis sprawy i linki do stron mediów, które ją opisały. Fundacja “Nie lękajcie się” zebrała przypadki 63 skazań.
 • pomarańczowe – miejsca, w których duchowni prawdopodobnie molestowali dzieci. Na mapie można znaleźć linki do artykułów, w których opisano oskarżenia wobec nich. Sprawy te nie miały jednak finału w sądzie, m.in. z powodu ich przedawnienia. Fundacja zebrała 50 takich doniesień.
 • szare – miejsca, z których Fundacja otrzymała zgłoszenia od osób molestowanych w dzieciństwie przez duchownych. Zgodziły się na opowiedzenie anonimowo swojej historii i upublicznienie nazwy miejscowości, w której doszło do przestępstwa. Fundacja zebrała 35 takich relacji.
 • bordowe – miejsca, z których pochodzą ofiary molestowania w polskim kościele, które zgłosiły się do Fundacji. Chciały pozostać zupełnie anonimowe, dlatego na mapie jedynie orientacyjnie oznaczono miejsce przestępstwa. Fundacja otrzymała 259 takich zgłoszeń.

Mapa nie pokazuje w tej chwili skali problemu kościelnej pedofilii. Specyfika przestępstw seksualnych wobec dzieci polega na tym, że ogromna większość z nich nigdy nie wychodzi na światło dzienne - informują twórcy mapy

Film braci Sekielskich o pedofilii w Kościele:

Tego ksiądz nie może robić z twoim dzieckiem! Jasne zasady d...

Mapa pedofilii w Kościele. Twórcy piszą o mapie

Mapa kościelnej pedofilii w Polsce zawiera informacje opublikowane wcześniej w lokalnych i ogólnopolskich mediach.
Na mapie oznaczamy sprawców i podejrzanych, ale przede wszystkim ich ofiary (stanowiące znacznie większą grupę), bo to krzywda dzieci i skrzywdzonych w dzieciństwie dorosłych leży w centrum naszych zainteresowań. Na mapie oznaczamy też niektóre miejscowości, z których otrzymaliśmy zgłoszenia od ofiar (kolejne będziemy dodawać stopniowo w miarę uzyskiwania zgód od zgłaszających).
Mapa nie pokazuje w tej chwili skali problemu kościelnej pedofilii. Specyfika przestępstw seksualnych wobec dzieci polega na tym, że ogromna większość z nich nigdy nie wychodzi na światło dzienne. W wypadku przestępstw popełnianych przez osoby duchowne tabuizacja problemu jest jeszcze intensywniejsza ze względu na pozycję społeczną i autorytet nadany sprawcom przez Kościół.
Mamy nadzieję, że mapa pomoże pokrzywdzonym znaleźć siłę do walki o zadośćuczynienie – poczucie osamotnienia i niewiedza o innych pokrzywdzonych działa na korzyść sprawców. Mamy nadzieję, że mapa zachęci dziennikarzy do prześledzenia spraw, których finału w tej chwili nie znamy – czy sprawcy dalej pracują jako księża? czy mają kontakt z dziećmi?

Film Kler szokuje. Cios w Kościół, czy księży MEMY NOWE Kler...

Mapa pedofilii w Kościele. Czym jest molestowanie seksualne?

Pamiętaj, jeżeli Ty lub bliska Ci osoba padła ofiarą przemocy seksualnej pomoc możesz uzyskać, dzwoniąc na Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” – 801 120 002 lub pod numer 112.
Molestowanie seksualne jest przejawem dyskryminacji ze względu na płeć. Na molestowanie seksualne może składać się nie tylko niepożądany kontakt fizyczny, niechciany dotyk, „obmacywanie”, ale również dręczenie wypowiedziami, stwierdzeniami, bądź niestosownymi uwagami o charakterze seksualnym lub odnoszącymi się do płci.

Molestowanie seksualne mogą stanowić zachowania takie jak:

 • natarczywe spojrzenia,
 • „żarty” o podtekście erotycznym,
 • komentarze na temat wyglądu i ubioru,
 • dwuznaczne gesty,
 • propozycje seksualne,
 • erotyczne aluzje,
 • odnoszące się do płci komentarze na temat uzdolnień lub ich braku,
 • wywieszanie we wspólnych miejscach pracy (pokojach biurowych, halach produkcyjnych) zdjęć czy też plakatów przedstawiających akty kobiece lub męskie.

Polub nas na Facebooku

W bydgoskim kinie Helios odbyła się prapremiera filmu "Kler" [zdjęcia]

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 12

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

a
ana
2019-05-28T13:59:42 02:00, Gość:

wasza niemiecka gazeta stale odgrzewa kotlety, już śmierdzą

2019-05-28T14:11:18 02:00, Gość:

to kler i ich PIS smierdza faszyzmem

dokladnie kler to padlina ktora smierdzi wraz z ich PIS

e
e
2019-01-12T21:01:25 01:00, Gość:

Ludzie z PIS są całkowicie niewiarygodni. Ilość afer, oszustw, zatrzymań i zarzutów prokuratorskich dla członków PIS całkowicie dyskwalifikuje tych ludzi. Osobiście bedę głosował na PO lub PSL bo dotrzymują słowa, są wiarygodni i profesjonalni w tym co robią. Widac to po wynikach gospodarczych Polski za rządów PO/PSL i po tym jak wtedy lepiej żylo sie ludziom. Polska za rządów PO w 8 lat osiągnęła niemalze standardy europejskie w dobrobycie i rozwoju infrastruktury, podczas gdy PIS w zaledwie 3 lata zrobil z nas posmiewisko calej Europy i socjalno- katolicki skansen dla roszczeniowego ciemnogrodu. Jak PIS moze jeszcze cokolwiek obiecywac po tym jak przez 3 lata łamiac prawo i konstytucje confneli nas niemal do lat PRL. I jeszcze to ich kolaborowanie z pedofilskim klerem i sztuczne robudzanie wrogosci do Rosji przez oszczerstwa o rzekomym zamachu na ich nic nie wartego prymitywnego kartofla Lecha Kaczora. Nie, to zupełnie dyskwalifikuje tych ludzi z dalszego rządzenia krajem. Niebawem pojda oni przed Trybunal Stanu i do wiezienia za łamanie prawa i Konstytucji.

2019-05-16T17:20:33 02:00, katolik:

Mysle jako katolik z XXI wieku ze najwyzszy czas zniesc celibat. Czas przestac wierzyc w jakies grzechy czy robic kult swietych- nie ma czegos takiego jak grzech, a swieci to postacie wymyslone. Nasi ksieza powinni miec prawo do malzenstwa lub zwiazkow partnerskich homoseksualnego i heteroseksualnego. Bog nie potrzebuje wogle ani ksiezy, ani papieza ani świątyń. Bog chce byc tylko w naszych sercach. Bog potrzebuje zeby jego dzieci Boze mialy udane zycie seksualne i czuly sie szczesliwe i kochane niewazne w jakim zwiazku sa. Aborcja i eutanazja powinni byc zalegalizowane bo to sa prawa kazdego wierzacego czlowieka. Predzej czy pozniej kosciol i tak bedzie zmuszony przyjac te przykazania nowoczesnych katolikow, lepiej zeby zrobil to teraz niz jak juz prawie wszyscy sie od niego odwroca i koscioly beda juz calkiem puste.

2019-06-01T17:40:48 02:00, Gość:

Umożliwienie zawierania małżeństw dla celebransów doprowadziłoby do pogorszenia statusu społecznego parafii/ mniejszej prze-pychy w budowie obiektów sakralnych. Pieniądze "z tacy" poszłyby na żonę i dzieci celebransa. Ponadto kościoły z zamężnymi celebransami by utrzymać poziom życia (żona i dziecko stanowią WYDATEK) musiałby zbyć część nieruchomości które stanowią majątek trwały (grunty rolne, działki budowlane).

Gdy nie wiadomo o co chodzi - "dlaczego katoliccy celebransi nie mogą mieć dzieci" - to chodzi o pieniądze.

Dokladnie najwiekszym zagrozeniem dla naszych dzieci jest ciemny , pedofilski, PISowski kler katolicki. Sobecka to zwykla moherowa, rydzykowa i faszystowska kurwa ktora powinna zostac poddana eutanazji a mieso z jej tlustego ciala isc na karme dla kotow.

G
Gość
2019-01-12T21:01:25 01:00, Gość:

Ludzie z PIS są całkowicie niewiarygodni. Ilość afer, oszustw, zatrzymań i zarzutów prokuratorskich dla członków PIS całkowicie dyskwalifikuje tych ludzi. Osobiście bedę głosował na PO lub PSL bo dotrzymują słowa, są wiarygodni i profesjonalni w tym co robią. Widac to po wynikach gospodarczych Polski za rządów PO/PSL i po tym jak wtedy lepiej żylo sie ludziom. Polska za rządów PO w 8 lat osiągnęła niemalze standardy europejskie w dobrobycie i rozwoju infrastruktury, podczas gdy PIS w zaledwie 3 lata zrobil z nas posmiewisko calej Europy i socjalno- katolicki skansen dla roszczeniowego ciemnogrodu. Jak PIS moze jeszcze cokolwiek obiecywac po tym jak przez 3 lata łamiac prawo i konstytucje confneli nas niemal do lat PRL. I jeszcze to ich kolaborowanie z pedofilskim klerem i sztuczne robudzanie wrogosci do Rosji przez oszczerstwa o rzekomym zamachu na ich nic nie wartego prymitywnego kartofla Lecha Kaczora. Nie, to zupełnie dyskwalifikuje tych ludzi z dalszego rządzenia krajem. Niebawem pojda oni przed Trybunal Stanu i do wiezienia za łamanie prawa i Konstytucji.

2019-05-16T17:20:33 02:00, katolik:

Mysle jako katolik z XXI wieku ze najwyzszy czas zniesc celibat. Czas przestac wierzyc w jakies grzechy czy robic kult swietych- nie ma czegos takiego jak grzech, a swieci to postacie wymyslone. Nasi ksieza powinni miec prawo do malzenstwa lub zwiazkow partnerskich homoseksualnego i heteroseksualnego. Bog nie potrzebuje wogle ani ksiezy, ani papieza ani świątyń. Bog chce byc tylko w naszych sercach. Bog potrzebuje zeby jego dzieci Boze mialy udane zycie seksualne i czuly sie szczesliwe i kochane niewazne w jakim zwiazku sa. Aborcja i eutanazja powinni byc zalegalizowane bo to sa prawa kazdego wierzacego czlowieka. Predzej czy pozniej kosciol i tak bedzie zmuszony przyjac te przykazania nowoczesnych katolikow, lepiej zeby zrobil to teraz niz jak juz prawie wszyscy sie od niego odwroca i koscioly beda juz calkiem puste.

Umożliwienie zawierania małżeństw dla celebransów doprowadziłoby do pogorszenia statusu społecznego parafii/ mniejszej prze-pychy w budowie obiektów sakralnych. Pieniądze "z tacy" poszłyby na żonę i dzieci celebransa. Ponadto kościoły z zamężnymi celebransami by utrzymać poziom życia (żona i dziecko stanowią WYDATEK) musiałby zbyć część nieruchomości które stanowią majątek trwały (grunty rolne, działki budowlane).

Gdy nie wiadomo o co chodzi - "dlaczego katoliccy celebransi nie mogą mieć dzieci" - to chodzi o pieniądze.

j
justin

Czyli jak ktoś się komuś spodoba i będzie na tą oosbę zalotnie spoglądał to już natarczywie się patrzy i molestuję tę osobę.Co za chorzy ludzie to pisali?Patrzenie na ludzi jest normalne.A jak niby rozróżnić podryw od molestowania w takim przypadku jak ktoś na kogoś patrzy lub zagaja rozmową?Z księżyca chyba spadli.Psychiatra potrzebny.Podobnie z żartami w dobrym smaku.

G
Gość
2019-05-28T13:59:42 02:00, Gość:

wasza niemiecka gazeta stale odgrzewa kotlety, już śmierdzą

to kler i ich PIS smierdza faszyzmem

G
Gość

wasza niemiecka gazeta stale odgrzewa kotlety, już śmierdzą

z
z
2019-05-20T00:07:26 02:00, Annamaria:

I po co atakować kapłanów. Ja tam nie wierzę w te ploty, no może 1na 1000000 to niewydara poszedł na księdza bo był szpiegiem komuchy i przy okazji skrzywdzić dzieciaki aby było głośno na wszystkich

Ciesze sie z dobrego wyniku partii postepowych i demokratycznych jak PO/ KE i Wiosna w naszym kuj- pomorskim regionie. Po raz kolejny pokonalismy partie PISowskiego katolickiego ciemnogrodu! Brawo! Miejmy nadzieje ze cala Polska wezmie z nas przyklad podczas jesiennych wyborow do Sejmu.

L
Lilia

Pedofilia to rzecz straszna, ale można też przeginać w drugą stronę i wszystko już uważać za molestowanie... Co ,,odnoszące się do płci komentarze na temat uzdolnień lub ich braku'' mają do czynienia z molestowaniem jeśli akurat nie odnoszą się do jakiegoś tematu seksualnego? Czy powiedzenie, że np. mężczyźni częściej niż kobiety mają większe zdolności do wykonywania jakiegoś zawodu, jest według autora tego tekstu też uważane za molestowanie? Proszę się bardziej precyzyjniej wyrażać.

A
Annamaria

I po co atakować kapłanów. Ja tam nie wierzę w te ploty, no może 1na 1000000 to niewydara poszedł na księdza bo był szpiegiem komuchy i przy okazji skrzywdzić dzieciaki aby było głośno na wszystkich

G
Gość

W Polsce pedofilii w śród księży jest 99.9%

k
katolik
2019-01-12T21:01:25 01:00, Gość:

Ludzie z PIS są całkowicie niewiarygodni. Ilość afer, oszustw, zatrzymań i zarzutów prokuratorskich dla członków PIS całkowicie dyskwalifikuje tych ludzi. Osobiście bedę głosował na PO lub PSL bo dotrzymują słowa, są wiarygodni i profesjonalni w tym co robią. Widac to po wynikach gospodarczych Polski za rządów PO/PSL i po tym jak wtedy lepiej żylo sie ludziom. Polska za rządów PO w 8 lat osiągnęła niemalze standardy europejskie w dobrobycie i rozwoju infrastruktury, podczas gdy PIS w zaledwie 3 lata zrobil z nas posmiewisko calej Europy i socjalno- katolicki skansen dla roszczeniowego ciemnogrodu. Jak PIS moze jeszcze cokolwiek obiecywac po tym jak przez 3 lata łamiac prawo i konstytucje confneli nas niemal do lat PRL. I jeszcze to ich kolaborowanie z pedofilskim klerem i sztuczne robudzanie wrogosci do Rosji przez oszczerstwa o rzekomym zamachu na ich nic nie wartego prymitywnego kartofla Lecha Kaczora. Nie, to zupełnie dyskwalifikuje tych ludzi z dalszego rządzenia krajem. Niebawem pojda oni przed Trybunal Stanu i do wiezienia za łamanie prawa i Konstytucji.

Mysle jako katolik z XXI wieku ze najwyzszy czas zniesc celibat. Czas przestac wierzyc w jakies grzechy czy robic kult swietych- nie ma czegos takiego jak grzech, a swieci to postacie wymyslone. Nasi ksieza powinni miec prawo do malzenstwa lub zwiazkow partnerskich homoseksualnego i heteroseksualnego. Bog nie potrzebuje wogle ani ksiezy, ani papieza ani świątyń. Bog chce byc tylko w naszych sercach. Bog potrzebuje zeby jego dzieci Boze mialy udane zycie seksualne i czuly sie szczesliwe i kochane niewazne w jakim zwiazku sa. Aborcja i eutanazja powinni byc zalegalizowane bo to sa prawa kazdego wierzacego czlowieka. Predzej czy pozniej kosciol i tak bedzie zmuszony przyjac te przykazania nowoczesnych katolikow, lepiej zeby zrobil to teraz niz jak juz prawie wszyscy sie od niego odwroca i koscioly beda juz calkiem puste.

G
Gość

Ludzie z PIS są całkowicie niewiarygodni. Ilość afer, oszustw, zatrzymań i zarzutów prokuratorskich dla członków PIS całkowicie dyskwalifikuje tych ludzi. Osobiście bedę głosował na PO lub PSL bo dotrzymują słowa, są wiarygodni i profesjonalni w tym co robią. Widac to po wynikach gospodarczych Polski za rządów PO/PSL i po tym jak wtedy lepiej żylo sie ludziom. Polska za rządów PO w 8 lat osiągnęła niemalze standardy europejskie w dobrobycie i rozwoju infrastruktury, podczas gdy PIS w zaledwie 3 lata zrobil z nas posmiewisko calej Europy i socjalno- katolicki skansen dla roszczeniowego ciemnogrodu. Jak PIS moze jeszcze cokolwiek obiecywac po tym jak przez 3 lata łamiac prawo i konstytucje confneli nas niemal do lat PRL. I jeszcze to ich kolaborowanie z pedofilskim klerem i sztuczne robudzanie wrogosci do Rosji przez oszczerstwa o rzekomym zamachu na ich nic nie wartego prymitywnego kartofla Lecha Kaczora. Nie, to zupełnie dyskwalifikuje tych ludzi z dalszego rządzenia krajem. Niebawem pojda oni przed Trybunal Stanu i do wiezienia za łamanie prawa i Konstytucji.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3