Magdalena Fularczyk-Kozłowska kończy karierę! [zdjęcia,...

Magdalena Fularczyk-Kozłowska kończy karierę! [zdjęcia, wideo]

Zdjęcie autora materiału

Jakub Stykowski, Tomasz Pietraszak

Aktualizacja:

Magdalena Fularczyk - Kozłowska z Natalią Madaj zdobyły w Rio złote medale olimpijskie. Ta pierwsza zdobyła też brązowy krążek cztery lata wcześniej
1/16
przejdź do galerii

Magdalena Fularczyk - Kozłowska z Natalią Madaj zdobyły w Rio złote medale olimpijskie. Ta pierwsza zdobyła też brązowy krążek cztery lata wcześniej. ©Arkadiusz Wojtasiewicz

Magdalena Fularczyk-Kozłowska, dwukrotna medalistka olimpijska, postanowiła zakończyć karierę sportową. Informacje tę podano na facebookowym koncie klubu Lotto Bydgostia.
W siedzibie klubu rozpoczęło się także właśnie spotkanie, podczas którego Fularczyk-Kozłowska oficjalnie potwierdza tę informacje.
Spotkanie było okazją do podsumowania kariery utalentowanej wioślarki, zdobywczyni 17 medali rangi olimpijskiej, mistrzostw świata Europy i Polski.
- Były wzloty i upadki, ale więcej wzlotów - mówiła Magdalena Fularczyk-Kozłowska, której kariera trwała od 2002 roku. Wśród najważniejszych sportowych imprez Pani Magda wymieniła igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro i Londynie, mistrzostwa świata w Poznaniu i mistrzostwa w Belgradzie.


Wideo ze spotkania z Magdaleną Fularczyk-Kozłowską. 4 stycznia 2019:

Takie słowa padły na spotkaniu w siedzibie klubu LOTTO-Bydgostii:
Jestem sportowcem spełnionym, życie mi się pozmieniało 7 miesięcy temu, urodziłam córkę... Chciałabym pożyć - mówiła wzruszona Magdalena Fularczyk-Kozłowska

Trener o Magdalenie Fularczyk-Kozłowskiej: Szczera do bólu, nie trzeba było jej namawiać do treningów, raczej powstrzymywać.

Pierwszy dres reprezentacyjny mam do dzisiaj. Byłam dumna, gdy go dostałam - Magdalena Fularczyk-Kozłowska.

Trener Krzysztof Zieliński z Grudziądza, jeden z kilku w karierze Magdy: Na początku nie chciałem w ogóle kobiet trenować, bo o wszystko się kłóciły. A Magda jak żołnierz - to, co miała robić, robiła. Magda zaczęła wioslowac zimą w grudniu razem z chlopakami. A pierwotnie nie chciała w ogóle wioslowac.

Natalia Madaj-Smolinska (partnerka ze złotej osady w Rio przesłała wideo, bo kilka dni temu urodziła córkę i nie mogła przyjechać): Życzę Ci wszystkiego najlepszego w pozasportowej drodze. Byliśmy najlepszym duetem na wodzie i lądzie.

Przyjaciele Magdaleny Fularczyk Kozłowskiej i Natalii Madaj-Smolińskiej mówią o ich duecie: "Debel Mati i Fabi"

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej
Tędy lepiej nie chodzić po zmroku w Bydgoszczy [zdjęcia]

Tędy lepiej nie chodzić po zmroku w Bydgoszczy [zdjęcia]

Moc prezentów w prenumeracie porannej Expressu!

Moc prezentów w prenumeracie porannej Expressu!

Śluby znanych osób w Bydgoszczy i regionie. Pamiętacie? [zdjęcia]

Śluby znanych osób w Bydgoszczy i regionie. Pamiętacie? [zdjęcia]