https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lotto Bydgostia podsumowała sezon. Były powody do dumy, są obiecane nagrody - zdjęcia

KF
Podsumowanie sezonu w Lotto Bydgostii
Podsumowanie sezonu w Lotto Bydgostii Dariusz Bloch
Brązowy medal olimpijski, jedyny dla Bydgoszczy, 32. z rzędu i 36. w historii klubu tytuł Drużynowego Mistrza Polski oraz 10 medali imprez międzynarodowych i 70 w krajowym czempionacie, to tegoroczny dorobek wioślarek i wioślarzy Lotto Bydgostii.

Głównym bohaterem klubowego podsumowania sezonu w siedzibie Lotto Bydgostii na Żupach był Mateusz Biskup. To za jego i kolegów z czwórki podwójnej mężczyzn: Dominika Czai, Mirosława Ziętarskiego i Fabiana Barańskiego przyczyną, kibice sportu cieszyli się ze zdobycia brązowego medalu olimpijskiego w Paryżu.

- Ten medal jest dla mnie wielką nagrodą, za wieloletnią ciężką pracę jaką wykonałem by osiągnąć ten sukces. Mogę powiedzieć, do trzech razy sztuka. W Rio de Janeiro i Tokio byłem tego bliski, ale wówczas się nie powiodło. Nie załamałem się, a wręcz przeciwnie, to jeszcze bardziej zmobilizowało do dalszych treningów, co zaowocowało złotym medalem mistrzostw świata, a następnie tym najcenniejszym brązowym krążkiem olimpijskim - podsumował wioślarz. - Igrzyska, to bardzo specyficzna impreza, która nakłada na sportowców ogromną presję. Wioślarze w ostatnich dwóch dekadach zawsze wracali z igrzysk z medalami, więc bardzo chcieliśmy w Paryżu tę passę podtrzymać zwłaszcza, że startowały tylko dwie polskie osady. I to nam się powiodło z czego jestem bardzo dumny. Nie zamierzam jednak na tym poprzestać. Celuję w Los Angeles. Moi koledzy z osady także nie odkładają wioseł do hangaru, a zatem pod wodzą trenera Aleksandra Wojciechowskiego pływamy dalej. W następnym sezonie czekają nas mistrzostwa Europy i świata - dodał.

UROCZYSTE PODSUMOWANIE SEZONU W LOTTO BYDGOSTII:

Mateusz Biskup odebrał z rąk Anny Tataruch, prezes Lotto Bydgostii zapowiadaną nagrodę finansową za zdobycie medalu olimpijskiego ufundowaną przez bydgoską PESĘ.

- Ogromnie się cieszę, że wróciliśmy na olimpijską medalową passę, która została przerwana przed trzema laty w Tokio. Do tego dołożyliśmy w imprezach międzynarodowych rangi mistrzostw świata czy Europy dziesięć medali, w tym cztery złote, dwa srebrne i cztery brązowe - wylicza prezes Tataruch. - Mam ogromną satysfakcję, że kontynuujemy zwycięską passę w krajowym czempionacie. To już 32. z rzędu, a 36. w historii klubu tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Zdobyliśmy łącznie 1776 punktów, wyprzedzając lokalnego rywala AZS UMK Toruń oraz Posnanię RBW. W mistrzostwach kraju we wszystkich kategoriach wiekowych zdobyliśmy 70 medali: 28 złotych, 25 srebrnych i 17 brązowych. To imponujący dorobek.

Prezes Tataruch z ogromnym zadowoleniem przyjęła powrót Lotto do nazwy Bydgostii.

- Na razie mamy umowę podpisaną do końca czerwca przyszłego roku z możliwością jej przedłużenia. Wierzę, że będziemy kontynuować owocną współpracę, która pomoże nam w utrzymaniu krajowego prymatu. Liczę też na kolejne międzynarodowe sukcesy naszych seniorów, młodzieżowców i juniorów. Deklarację kontynuacji kariery złożyła nasza olimpijka z Paryża Martyna Radosz. Do mistrzostw Polski na ergometrze przygotowuje się pięciokrotny olimpijczyk Mikołaj Burda. W kadrze są Weronika Ludwiczak i Tomasz Lewicki.

Złote medale i koszulki Drużynowego Mistrza Polski wręczył wioślarkom i wioślarzom oraz szkoleniowcom Stefan Janeczek, prezes K-PZTW, a wszyscy uczestnicy spotkania delektowali się smakowitym tortem ufundowanym przez klub

od 7 lat
Wideo

Magazyn GOL 24 - podsumowanie kolejki Ekstraklasy

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski