Łuczniczka Bydgoszcz zaczęła od dwóch zwycięstw. Jakie są plany na kolejne dni?

Marcin Karpiński
Pierwszy trening siatkarzy Łuczniczki po wakacyjnej przerwiePierwszy trening siatkarzy Łuczniczki po wakacyjnej przerwie Tomasz Czachorowski
Już za miesiąc do hal wrócą siatkarze, a za nimi kibice. Drużyna Łuczniczki pierwszą część okresu przygotowawczego spędziła w Bydgoszczy (sala, siłownia), w drugiej zaczyna się zgrywać się w sparingach i turniejach.

Trenerzy Piotr Makowski i Marian Kardas po wielu, wielu zmianach zaczynają pracę od początku. Muszą ułożyć nowe klocki, scalić zespół i wlać w niego trochę optymizmu przed czekającym go sezonem, bo rywale, którzy ciągle się wzmacniają, sprawy nie ułatwią.

Kibice zaś będą musieli przyzwyczaić się do nowych twarzy w drużynie, poznać nowe nazwiska.

Po długiej, wakacyjnej przerwie, PlusLiga wznowi zmagania na początku października. Otwarcie sezonu szykuje się w hali nad Brdą ciekawe, bo tradycyjnie przed pierwszym meczem nasi siatkarze zmierzą się ze Skrą Bełchatów.

Okres meczów kontrolnych Łuczniczka rozpoczęła od dwóch zwycięstw. Na towarzyskie potyczki udała się do Lidzbarka Welskiego, gdzie za rywala miała Effectora Kielce. Dwa mecze zakończyły się wygraną bydgoszczan po 4:0 - pierwszy w setach: 32:30, 25:17, 25:22, 25:15, a drugi: 25:23, 25:21, 25:16 i 25:19.

Po pierwszym pojedynku na wyróżnienie zasłużył przyjmujący Łuczniczki Milan Katić, po drugim atakujący - Bartosz Filipiak.

- Dążymy do tego, aby w nasze poczynania nie wkradało się za dużo błędów - mówi drugi trener Łuczniczki, Marian Kardas.

Trenerzy wciąż czekają na powrót do drużyny Wojciecha Ferensa.

W najbliższy piątek drużyna pojedzie do Jarocina i tam, w sobotę i niedzielę, w turnieju FINAL FOUR JAROCIN zagra dwa spotkania - pierwszy z AZS Częstochowa, drugi ze zwycięzcą meczu Jastrzębski Węgiel - BBTS Bielsko-Biała.

W przyszłym tygodniu Łuczniczka wyjedzie natomiast do Murowanej Gośliny na kolejny Memoriał Arkadiusza Gołasia. W półfinale zmierzy się z JT Thunders (Japonia), nowym zespołem Bartosza Kurka. Drugi mecz rozegra z kolei z wygranym lub przegranym pary AZS Częstochowa - Lotos Trefl Gdańsk.

A w kolejnym tygodniu bydgoska ekipa uda się do Warszawy na XI Memoriał Zdzisława Ambroziaka.

Prezentacja naszej drużyny i wspomniany mecz ze Skrą o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy zaplanowano na 29 września (czwartek, godzina 17.00). W klubie już ruszyła sprzedaż wejściówek na to spotkanie. Kupić je można za pośrednictwem internetu oraz w biurze klubu (ul. Glinki 79, stadion Chemika, I piętro).

Ceny biletów: 20 zł normalny, 10 zł ulgowy (uczeń, student, rencista, emeryt), 5 zł grupowy (grupa uczniów bądź studentów, minimum 15 osób, opiekun gratis).

Z Kartą Kibica przy zakupie biletu rabat - 10 %. Przy zakupie biletów w ilości 10-29 sztuk - rabat 25%, 30 sztuk i więcej - 50 %. Bilet rodzinny 2+1 - dwoje rodziców (bilety normalne) + bilet dla dziecka (do 18 lat) za darmo, z kolei z kartą „Rodzina 3+” - 50 % zniżki.