MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Łuczniczka Bydgoszcz kończy sezon na 9. miejscu. W Olsztynie potrzebny był tie-break

Fragment pierwszego meczu o 9. miejsce w Bydgoszczy, który Łuczniczka wygrała 3:0. W Olsztynie było 1:3 i 3:2.
Łuczniczka rywalizację o 9. miejsce w PlusLidze rozstrzygnęła w trzecim meczu. Po 3:0 na własnym parkiecie, w środę było 1:3. W czwartek wieczorem podopieczni Piotra Makowskiego potrzebowali do wygranej 5 setów.

Początek czwartkowego meczu w hali „Urania” należał do gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie 2:0 w setach. Bydgoszczanie odrobili jednak straty.

W tie-breaku było 6:6, potem 9:9, ale ostatnie słowo należała już do bydgoszczan.

Ostatni mecz i cały sezon zakończył Nikodem Wolański. Młody rozgrywający zdobył decydujący punkt udanym kiwnięciem. On też był bohaterem zespołu w III secie, gdy razem z Jakubem Jaroszem poderwał kolegów do walki i odwrócił losy meczu.

Indykpol AZS Olsztyn - Łuczniczka 2:3 (25:15, 25:23, 18:25, 23:25, 11:15).

Indykpol:
Koelewijn (10), Bednorz (23), Oivanen (13), Woicki (1), Waliński (15), Zniszczoł (10), Potera (libero) oraz Bieńkowski, Stoilović, Adamajtis (2).

Łuczniczka: Wiese (9), Kosok (10), Jarosz (19), Radke, Klinkenberg (4), Jurkiewicz (6), Żurek (libero) oraz Ruciak (15), Wolański (5), Murek (3).

MVP: Michał Ruciak (Łuczniczka).

Stan rywalizacji o 9. miejsce (do 2 wygranych): 2:1 dla Łuczniczki.

Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie bydgoska drużyna sezon zakończyła na 5. miejscu, wygrywając rywalizację z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, która w czwartek rozpoczęła walkę o złoto z Asseco Resovią.