Łuczniczka Bydgoszcz - Espadon Szczecin [ZDJĘCIA]

marc
Łuczniczka Bydgoszcz - Espadon Szczecin
Łuczniczka Bydgoszcz - Espadon Szczecin Tomasz Czachorowski
Tego nikt się nie spodziewał. W piątek siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz doznali kolejnej porażki we własnej hali, tym razem z przedostatnim w tabeli Espadonem Szczecin 1:3.

Przyjście trenera Dragana Mihailovicia nie odmieniło drużyny. Nasza ekipa poniosła dwudziestą porażkę w tym sezonie, z walczącym o utrzymanie w PlusLidze Espadonem Szczecin.

W pierwszym secie oglądaliśmy w wykonaniu Łuczniczki falowanie i spadanie, przede wszystkim dużo błędów własnych, które goście skrupulatnie wykorzystali, wygrywając do 21.

Drugi też rozpoczął się po myśli przyjezdnych, ale z czasem spotkanie wyrównało się. Dobra postawa Mateusza Sacharewicza i Milana Katicia pozwoliła bydgoszczanom wyjść na prowadzenie. A po bloku Jana Nowakowskiego powiększyć je do czterech punktów. Spokojną końcówkę w tej odsłonie zapewniły ataki Bartosza Filipiaka, więc można było z optymizmem czekać na kolejne sety.

Niestety, stało się najgorsze, chociaż w trzeciej partii bydgoszczanie odrobili ogromną stratę. Potrafili doskoczyć do rywala na jeden punkt pomimo tego, że przegrywali już 10:17. Skuteczne akcje, głównie w wykonaniu Marcela Gromadowskiego, na nic się jednak zdały. Przypomniał bowiem o sobie były gracz bydgoskiego klubu Michał Ruciak, posyłając dwie piłki w boisko, dzięki czemu Espadon wyszedł na prowadzenie w meczu 2:1.

Łuczniczkę nie było nawet stać na doprowadzenie do tie-breaku. Goście po swojemu rozegrali czwartą partię i utrzymali zmieniające się prowadzenie (14:6, 17:9) do końca, wywożąc z grodu nad Brdą jakże cenne dla nich trzy "oczka".

Łuczniczka Bydgoszcz - Espadon Szczecin 1:3 (21:25, 25:20, 23:25, 22:25)

MVP: Janusz Gałązka (Espadon).