Rada Języka Polskiego nie wyraziła zgody na nazwanie małego obywatela Rzeczypospolitej imieniem Lucyfer, argumentując, że takie imię obwarowane jest konotacjami diabolicznymi i w przyszłości dziecko może być źle postrzegane i ponosić konsekwencje negatywnego wartościowania.
Czym zajmuje się Rada Języka Polskiego?
Rada Języka Polskiego to organ, który opracowuje wykaz imion, z którego korzystają urzędy stanu cywilnego i wydaje aneksy do tego wykazu. Warto wiedzieć, że w Polsce urzędy stanu cywilnego, nadając imiona, kierują się ustawą Prawo o aktach stanu cywilnego oraz „Zaleceniami dla urzędów stanu cywilnego, dotyczącymi nadawania imion dzieciom osób obywatelstwa polskiego i narodowości polskiej”, opublikowanymi w „Komunikatach Komisji Kultury Języka Komitetu Językoznawstwa PAN. Urzędnicy jednak wielokrotnie zwracają się do Rady Języka Polskiego o wydanie opinii na temat imienia dla dziecka, wybranego przez rodziców. Ludzie - bowiem - mają przeróżne pomysły...
Oto imiona, które nie są zalecane przez ekspertów Rady Języka Polskiego do nadawania ich dzieciom:
► To może Cię zainteresować:Sprawdziliśmy, co można zjeść w sejmowej stołówce i ile kosztują posiłki. Dla porównania podajemy ceny podobnych dań, które serwowane są w bydgoskich barach mlecznych (a te - pamiętajmy - są tańsze niż stołeczne). W Sejmie sporo się zmienia, ale nie jedno - parlamentarzyści nadal stołują się w gmachu przy ul. Wiejskiej, wydając przy tym mniej niż "zwykli" obywatele, odwiedzający niewyszukane lokale gastronomiczne.
Zobacz również:
Gwara bydgoska - tak mówiono kiedyś w Bydgoszczy i okolicy. ...
Źródło informacji:Rada Języka Polskiego