- Jednak cała grupa ma dużo szerszy zakres działalności, mianowicie działamy w sektorze energetyki, energetyki zawodowej, a także m.in. jeszcze w segmencie oprogramowania wody i ciepła oraz gazu - dodał Maciej Wyczesany.
Prezes mówił również, że 40 proc. produkcji Grupy Apator trafia na eksport: - Segment energii elektrycznej to jest głównie rynek krajowy, niemniej 30 procent eksportu jest właśnie produktów energii elektrycznej, w przypadku oprogramowania wody i ciepła to 50 procent, a gazu przeszło 60 procent.
Zapytaliśmy prezesa, w jakich krajach, oprócz Polski, jest obecny Apator. Odpowiedział: - Jesteśmy praktycznie obecni na całym świecie. Nasze produkty z sektora oprogramowania i aparatury łączeniowej są nawet w Nowej Zelandii.
Apator SA w Toruniu to laureat pierwszego miejsca „Złotej Setki Pomorza i Kujaw 2023” w kategorii „Rywale. Przedsiębiorstwa z Pomorza i Kujaw, które w 2023 roku osiągnęły przychód od 200 mln do 500 mln zł”. Ten producent urządzeń i systemów pomiarowych rocznie dostarcza na rynek 1,3 mln liczników energii elektrycznej, 2,6 mln wodomierzy i 1,2 mln gazomierzy, które trafiają do 60 krajów świata. Wdraża też zaawansowane technologicznie produkty i usługi w zakresie pomiaru energii elektrycznej, wody, ciepła i gazu oraz systemy do zarządzania sieciami dystrybucji mediów energetycznych.