KS Basket 25 Bydgoszcz nie zwalnia tempa. Piąta wygrana z rzędu! [zdjęcia]

Facebook/Klub Sportowy Basket 25 Bydgoszcz
Bydgoszczanki wygrały w Poznaniu 73:55 w swoim szóstym meczu Energa Basket Ligi Kobiet. Basket 25 przegrał tylko na inaugurację rozgrywek (w Gorzowie 68:75). Nasz zespół zajmuje 2. miejsce w tabeli.

ENEA AZS POZNAŃ - KS BASKET 25 BYDGOSZCZ 55:73

Kwarty: 6:15, 20:23, 6:16, 23:19
AZS: Davis 10, Marciniak 8, Adamowicz 8, Brown 11, Popović 0 oraz Nowicka 8, Stefańczyk 2, Parzeńska 8, Piechowiak 0, Piasecka 0.
Basket: Jeffery 19, Międzik 5, Szajtauer 0, Michałek 13, Evans 11 oraz Stankiewicz 8, W. Sobiech 4, McBride 5, Ervin 8, Świątkowska 0, Faleńczyk 0, R. Sobiech 0.

Początek spotkania był niemrawy w wykonaniu obu ekip. Zawodniczki miały kiepsko nastawione celowniki (skuteczność rzutów z gry wynosiła poniżej 30 procent) i nic dziwnego, że 1. kwarta zakończyła się tak niskim wynikiem (15:6 dla KS Basket 25 Bydgoszcz).

Zdecydowanie bardziej ofensywna była druga część meczu, w której zdobyto aż 43 punkty. Przyjezdne doskonale radziły sobie w grze pod koszem (26:14 w zbiórkach) i do szatni schodziły przy prowadzeniu 38:26. Do przerwy liderką KS Basket 25 była Shante Evans (11 pkt, 6 zbiórek, 2 asysty).

Po zmianie stron koszykarki znad Brdy nadal dominowały pod tablicami (w całym meczu zebrały aż 46 piłek) i kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Double-double zaliczyła Evans (11 pkt, 10 zb.).

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIEBIE ZAINTERESOWAĆ

Kolejne ligowe spotkanie bydgoszczanek zaplanowano dopiero na 21 listopada. Tego dnia do hali „Arena” ma zawitać 1KS Ślęza Wrocław.

Wcześniej kadra zagra w Stambule dwa mecze eliminacyjne do mistrzostw Europy: z Białorusią (12 listopada) i Wielką Brytanią (dwa dni później). Z tym ostatnim zespołem biało-czerwone grały w Wałbrzychu jeszcze przed wybuchem pandemii. Wygrały przyjezdne 75:63.