KS Basket 25 Bydgoszcz - CTL Zagłębie Sosnowiec [zdjęcia, relacja z meczu]

Krzysztof Wypijewski
KS Basket 25 Bydgoszcz vs CTL Zagłębie Sosnowiec
KS Basket 25 Bydgoszcz vs CTL Zagłębie Sosnowiec Dariusz Bloch
Nie brakowało emocji w meczu 14. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Ostatecznie ekipa znad Brdy wygrała we własnej hali 82:77. Bydgoszczanki zajmują 3. miejsce w tabeli. W najbliższą sobotę derby w Toruniu.

KS Basket 25 Bydgoszcz - CTL Zagłębie Sosnowiec 82:77

Kwarty: 22:25, 24;16, 14:18, 22:18.
KS Basket: Jeffery 4, Międzik 15, Burdick 7, Michałek 13, Evans 27 oraz Faleńczyk 5, McBride 9, W. Sobiech 2.
Zagłębie: January 21, Jasnowska 12, Vucković 4, Wallace 28, Jarosz 1 oraz Toure 8, Stasiuk 3, Wojtala 0, Jasiulewicz 0.

Podobnie jak w środowym meczu przeciwko Arce, także w niedzielę bydgoszczanki musiały radzić sobie bez Angeliki Stankiewicz. Reprezentantka Polski ma skręconą prawą kostkę i przechodzi intensywne zabiegi rehabilitacyjne. Na razie nie wiadomo, kiedy będzie mogła wrócić na boisko.

Bydgoszczanki niedzielny mecz zaczęły niemrawo. Co z tego, że rządziły pod koszem (aż 9 zbiórek Cierry Burdick w 1. kwarcie), skoro pudłowały na potęgę. Po pierwszych 10 minutach przegrywały 22:25.

Po krótkiej przerwie oglądaliśmy odmienioną drużynę Piotra Kulpekszy. W 2. kwarcie KS Basket zdobył aż 24 oczka i do szatni schodził przy prowadzeniu 46:41.

2. połowę miejscowe rozpoczęły z dużym animuszem. Po „trójce” Elżbiety Międzik w 26. minucie było 55:43 dla KS Basket. Rywalki zaczęły jednak trafiać zza łuku i przed finałową częścią meczu przegrywały zaledwie 59:60.

W 4. kwarcie gospodynie błyskawicznie zbudowały 8-punktową przewagę i do końcowej syreny kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Kapitalne zawody rozegrała Shante Evans, która dla zwycięskiej ekipy zdobyła aż 27 oczek.

Słabo spisała się Janeesa Desiree Jeffery (tylko 4 punkty w całym spotkaniu). Amerykankę tłumaczy z pewnością fakt, że tuż przed meczem pękła jej jedna z soczewek szkieł kontaktowych.

Następne spotkanie, które czeka bydgoszczanki, to derby w Toruniu z Energą (sobota, 9 stycznia).